› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Spotkanie z Kasią Bosacką w CH Ogrody

› zapowiedzi 4 miesiące temu    24.04.2019
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Spotkanie z Kasią Bosacką w CH Ogrody

Już w najbliższą sobotę – 27 kwietnia – w centrum handlowym Ogrody odbędą się warsztaty ogrodnicze z Kasią Bosacką. Elblążanie dowiedzą się, jak stworzyć i pielęgnować domowy ogródek na balkonie, tarasie lub parapecie. Nastąpi też inauguracja drugiej edycji konkursu „Ogrody na medal”.

Katarzyna Bosacka, dziennikarka telewizyjna, autorka programów „Wiem, co jem” i „Co nas truje”, orędowniczka zdrowego i ekologicznego stylu życia, pokaże uczestnikom wydarzenia, które rośliny – jadalne i ozdobne – warto uprawiać w domu, jak je pielęgnować, dlaczego warto i od czego zacząć.

Podczas części warsztatowej klienci będą mogli zasadzić własne rośliny, dowiadując się, jakie doniczki, narzędzia i nawozy najlepiej wykorzystać. Katarzyna Bosacka opowie o sadzonkach i nasionach ekologicznych, doborze roślin względem pory roku. Będzie też część poświęcona ziołom i roślinom jadalnym takim jak rukola, roszponka, jarmuż, fasola, pomidory.

Nazwa galerii zobowiązuje – chcemy pokazać naszym klientom, że nie trzeba mieszkać w domu z ogrodem, aby móc pochwalić się własną hodowlą roślin. Wydarzenie będzie szczególnie atrakcyjne ze względu na część warsztatową oraz konkursy z nagrodami

– podkreśla Sandra Gieda, marketing manager Ogrodów.

Ważnym punktem programu będzie część spotkania pod hasłem „Nie marnuj!”. Prowadząca opowie o tym, że w domu można zasadzić ponownie marchew, pietruszkę, cebulę, buraki, seler, por, czosnek, a nawet imbir. Klienci dowiedzą się też, że warzywa mają dużo więcej jadalnych części, niż nam się wydaje.

Wydarzenie odbędzie się w sobotę 27 kwietnia w godz. 12.00-18.00. Udział jest bezpłatny.

Spotkanie z Katarzyną Bosacką będzie jednocześnie inauguracją konkursu „Ogrody na medal”, którego pierwsza edycja w 2018 roku zaangażowała mieszkańców Elbląga w dbanie o przestrzeń publiczną naszego miasta. W konkursie będzie można zgłaszać ogrody oraz balkony, które przeszły aranżacyjną metamorfozę w czasie trwania konkursu, czyli od kwietnia do września tego roku.

www.centrumogrody.pl

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.