› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Sukces elblążanki we Wrocławiu

› bieżące 8 miesięcy temu    27.04.2018
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Sukces elblążanki we Wrocławiu

Stworzyła własny portret inspirowany życiem kobiet, ich tradycjami i obyczajami w różnych kulturach i ... wygrała. Mowa o Lucynie Poduch, uczestniczce zajęć plastycznych dla dorosłych w CSE „Światowid", która zdobyła główną nagrodę Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Z pędzlem przez świat" w kategorii dorosłych.

Konkurs organizowany jest od 11 lat przez Młodzieżowy Dom Kultury Wrocław-Krzyki, a od kilku lat stał się atrakcją w ramach międzynarodowego festiwalu „Sztuka łączy pokolenia. Inspiracje Flamenco - Przenikanie Kultur". Myślą tegorocznej edycji organizowanej pod hasłem „Etno-Portrety" była „Kobieta w kulturach świata". Lucyna Poduch, uczestniczka zajęć plastycznych dla dorosłych pod okiem instruktorki CSE „Światowid" – Ewy Bednarskiej-Siwilewicz – stworzyła własny portret kobiety.

Pracę wykonała w technice tkaniny rysowanej piórkiem i malowanej barwnikami

– mówi Ewa Badnarska-Siwilewicz.

Pani Lucyna, z zawodu psychoterapeutka, od kilku lat uczestniczy w naszych zajęciach, a tworzenie daje jej bardzo dużo radości.

– dodaje.

I nie tylko radości – nagroda w tym prestiżowym wrocławskim konkursie jest już kolejną na koncie Pani Lucyny. Wystawę prac konkursowych można oglądać w Galerii Kolor MDK Wrocław-Krzyki do 15 maja 2018 roku.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.