› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 09.2019

galeria zdjęć

wszystkie ›

Suplementy diety - czy warto je stosować?

20 dni temu    24.03.2021
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Suplementy diety - czy warto je stosować?

Chcąc zadbać o swoje zdrowie, lepsze samopoczucie czy dobry wygląd ciała, stosujemy w tym celu różne metody. Jedne są bardziej skuteczne inne mniej. Zastanawiamy się wówczas jakie sposoby na odchudzanie są dobre i przede wszystkim jak schudnąć zdrowo. W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na pytania oraz jaką rolę odgrywają suplementy diety w procesie odchudzania.

Zdrowe odżywianie - czym tak naprawdę jest?

Zdrowe odżywianie opierać się będzie przede wszystkim na zbilansowanej diecie i regularnych posiłkach. Co to oznacza? Otóż należy organizmowi dostarczyć wszystkich miko i makro składników oraz witamin niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania. W tym celu zaleca się jeść owoce i warzywa, które powinny być podstawowym składnikiem naszych posiłków. Należy jednak pamiętać, że stosunek warzyw do owoców powinien być zdecydowanie większy. Instytut Żywności i Żywienia zaleca, aby była to proporcja ¾ do ¼. Dzienne zapotrzebowanie to minimum 400 g, z czego 300 g warzyw, a 100 g owoców.

Wybierajmy produkty zbożowe i pełnoziarniste, gdyż w przeciwieństwie do pszennych, dostarczą organizmowi potrzebnych wartości, nie będąc „pustym zapychaczem”. Ograniczmy duże ilości mięsa i w miarę możliwości kupujmy te dobre i ze sprawdzonego źródła. Pamiętajmy o produktach mlecznych w naszej diecie, które są bogate w wapń, a także wzbogacają florę bakteryjną, która wspomaga układ pokarmowy i pracę jelit.

Starajmy się pić dużo wody, ok 2 l dziennie. Znajduję się ona także w naszych posiłkach, dlatego nie jest to takie trudne jakby się mogło wydawać. Wpływa dobrze na pracę organizmu. Pełni rolę transportera dla substancji odżywczych, reguluje temperaturę ciała, wspomaga prawidłowe działanie gospodarki elektrolitowej i wpływa korzystnie na metabolizm.

Unikajmy wysoko przetworzonych produktów, fast foodów i starajmy się sami przygotowywać zdrowe posiłki, spożywając je regularnie. Mając ochotę na słodkie przekąski, sięgnijmy np. po orzechy czy inne bakalie, które zastąpią nam zwykłe słodycze. Starajmy się eliminować cukier z naszej codziennej diety. Pamiętajmy, że zdrowe odżywianie to także dobre odchudzanie.

Jak schudnąć zdrowo? Sposoby na odchudzanie

Jednym ze sposobów na odchudzanie jest zdrowe odżywianie, które zostało już przez nas omówione. Jak wiemy zbilansowana dieta i regularność spożywanych posiłków odegrają tu istotną rolę.

Drugim sposobem, który idealnie wpisze się w skuteczne i zdrowe odchudzanie, to aktywność fizyczna, która w połączeniu z właściwym odżywianiem pokaże znakomite efekty i nie doprowadzi do tak zwanego efektu jojo. Wszelką aktywność, którą podejmiemy dostosujmy do własnych możliwości i z biegiem czasu różnicujmy ją o intensywność czy inne zmiany. Starajmy się te zdrowe nawyki wprowadzić do swojego codziennego funkcjonowania. Pozwoli nam to poczuć się lepiej z widocznymi efektami.

Wspomaganie odchudzania i lepszego samopoczucia może opierać się także o sprawdzone suplementy diety. Wybierajmy produkty naturalne, gdyż wyciągi naturalnego pochodzenia wesprą odpowiednio procesy trawienne. Wpłynął również korzystnie na prawidłowy metabolizm, co pomoże utrzymać właściwą masę ciała. Zaliczymy do nich m.in.: zieloną herbatę, imbir, morszczyn, guaranę, gorzką pomarańczę, skrzyp, pokrzywę, czy spirulinę. Zadbajmy przede wszystkim o to, aby nasze suplementy diety były dobrej jakości produktami od znanego i cenionego producenta.

Suplementy diety, a zdrowy styl życia

Odpowiadając na pytanie zawarte w tytule artykułu, możemy jednoznacznie stwierdzić, że suplementy diety będą znakomitym uzupełnieniem naszego codziennego odżywiania i zapotrzebowania na składniki odżywcze. Dlatego warto je stosować jako jeden z elementów wspomagających odchudzanie i zdrowe odżywianie. Powinniśmy pod każdym kątem zadbać o nasz organizm i nasze ciało włączając do tego aktywność fizyczną. Zdrowy styl życia będzie opierać się o wszystko co jest jak najbardziej naturalne.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.