› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 09.2019

Suszarka – z dyfuzorem czy bez?

› poradnik miesiąc temu    25.08.2020
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Suszarka – z dyfuzorem czy bez?

Jeśli tradycyjne suszenie włosów nie jest dla Ciebie wystarczające, warto wypróbować suszarkę z dyfuzorem. Dzięki niej nie tylko wysuszymy włosy, ale także je wystylizujemy oraz nadamy im objętości. Czym jest sam dyfuzor i jakie zalety niesie ze sobą jego stosowanie? 

 1. Czym jest dyfuzor?
 2. Zalety dyfuzora
 3. Na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Czym jest dyfuzor?

Coraz więcej marek zachęca konsumentki do wyboru ich suszarek z dodatkowym dyfuzorem. Czy wiemy jednak, czym on dokładnie jest? Dla wielu z nas dyfuzor to po prostu dodatkowa nasadka na suszarkę o okrągłym kształcie. Dokładnie mówiąc, jest to kanał przepływowy, który rozprasza strumień powietrza na nasze włosy.

Dyfuzory możemy podzielić na kilka rodzai. Przede wszystkim liczy się długość wypustek, które powinny być dostosowane do rodzaju naszych włosów. Dyfuzor z krótkimi wypustkami sprawdzi się idealnie w przypadku włosów kręconych, z kolei z długimi końcówkami zda egzamin zwłaszcza przy włosach prostych. Za pomocą tej dodatkowej nakładki możemy podkreślić skręt loków lub też unieść włosy od nasady.

Zalety dyfuzora

Dyfuzor zamienia naszą suszarkę w urządzenie jeszcze bardziej skuteczne oraz wielozadaniowe. Za pomocą dodatkowej nakładki jesteśmy w stanie wysuszyć znacznie większą powierzchnię. Jednocześnie dzięki rozproszonemu powietrzu nie narażamy naszych włosów na silny i gorący strumień. Będą one zatem w o wiele lepszej kondycji, podobnie jak skóra głowy, która nie będzie musiała wytwarzać dużej ilości substancji ochronnej.

Suszarka z dyfuzorem to także sprawdzone rozwiązanie ułatwiające stylizację włosów. Najczęściej jest ona wykorzystywana do podkręcenia naszych loków. Wystarczy wydzielić odpowiednie pasma, a następnie układać je pojedynczo na dyfuzor i unosić suszarkę. Podobną metodę możemy zastosować przy włosach prostych. Dyfuzor uniesie je od nasady, a osiągnięty efekt zostanie z nami na długo. Więcej o zaletach suszarki z dyfuzorem dowiemy się na stronie: https://modaija.pl/jak-uzywac-suszarki-z-dyfuzorem-zdradzamy-nasze-urodowe-tricki/.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Niezależnie jednak od tego, czy zdecydujemy się na suszarkę z dyfuzorem, czy bez musimy wziąć pod uwagę także inne parametry jak jej moc. W przypadku profesjonalnego sprzętu możemy spotkać się z mocą nawet 2500 W. Jednakże nie potrzebujemy aż tak silnej mocy do użytku domowego. Zamiast niej warto wybrać moc w okolicach 1800W.

Wybrana suszarka powinna posiadać także regulację nawiewu. Z reguły do dyspozycji będziemy mieli 2-4 rodzaje, a nawet więcej. Pamiętajmy, że w przypadku dyfuzora nie potrzebujemy silnej mocy nawiewu. Posiadany przez nas model powinien również odznaczać się regulację temperatury, a także jonizacją dla osiągnięcia jeszcze lepszego efektu.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.