› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w Elblągu

› bieżące ponad rok temu    3.04.2018
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

W tym roku Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Elblągu włącza się w celebrowanie święta, które ma na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa na potrzeby i problemy osób z autyzmem. Jak podkreśla Konwencja ONZ o Prawach Osób Niepełnosprawnych, osoby z autyzmem są równe wobec prawa i przysługują im wszystkie prawa człowieka i podstawowe wolności. Niedopuszczalna jest dyskryminacja, nadużycia i izolacja, jaką doświadczają ludzie dotknięci autyzmem i ich najbliżsi.

3 kwietnia Elbląg rozbłyśnie na niebiesko, nasze miasto przyłącza się do tej akcji. Akcja „Niebieskie światełko”. Inicjatywa realizowana jest we współpracy z zaprzyjaźnionymi firmami oraz mediami. W tym dniu podświetlone zostaną: siedziba PSONI Koło w Elblągu ul. 1 Maja, Kawiarnia Wyspa Skarbów oraz budynek firmy LIRA sp. z o.o. przy ulicy Saperów.

Obchody rozpoczną się o godzinie 20:00 symboliczną niebieską iluminacją siedziby PSONI Koło w Elblągu (ul. 1 Maja 1) następnie wykonaniem pamiątkowego zdjęcia oraz przemarszem „niebieskich balonów“ na Starówkę.

Zachęcamy wszystkie placówki edukacyjne, aby przyłączyły się do akcji w kolejnych dniach kwietnia i zorganizowały akcję w szkole m.in. zakładając odzież w kolorze niebieskim lub dodały niebieski element do stroju tym samym popularyzując wiedzę o autyzmie.

Jeśli nie mogą Państwo być bezpośrednio w tym dniu z nami, zachęcamy do przyłączenia się do nas i zapalenia w swoim oknie „niebieskiego światełka“ jako znak solidarności i wsparcia osób z autyzmem.

Akcję realizujemy w ramach projektu „Nie zwalniamy tempa - usługi społeczne i integracja“ współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Elblągu

 • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w Elblągu
 • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w Elblągu
ilość zdjęć 2 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.