› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Swietłana Boguska i Eliza Kaczmarczyk. Wielki sukces 9-letniej elblążanki oraz jej nauczycielki

› sylwetki ponad rok temu    21.04.2017
Marcin Mongiałło
komentarzy 0 ocen 4 / 100%
A A A
3 zdjęćSwietłana Boguska i Eliza Kaczmarczyk,Swietłana Boguska i Eliza Kaczmarczyk, fot. Marcin Mongiałło

Dwie elblążanki – Swietłanę Boguską i Elizę Kaczmarczyk – łączy jedna pasja. Jest nią muzyka. Jedna uczy się od drugiej. Eliza Kaczmarczyk szlifuje prawdziwy diament. Jej podopieczna niedawno wygrała konkurs. Nie byle jaki, bo międzynarodowy. Jury uznało, że wykonanie przez 9-letnią Swietłanę Boguską piosenki Anny German "Tańczące Eurydyki" było najlepsze. Około 300 innych dzieci musiało uznać prymat elblążanki w bardzo licznie obsadzonym konkursie w Swietłogorsku. 

Na konkurs Swietłana pojechała z rodzicami. Wcześniej wystartowała w Gdyni.

Postanowiłiśmy spróbować swoich sił na konkursie Mini Gdynia Open. Tam w jej kategorii wiekowej 7-10 lat było około 40 uczestników i spośród wszystkich zajęła drugie miejsce, wygrywając eliminacje do Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Gdynia Open. Niedługo po tym, 1 kwietnia, pojechała do Swietłogorska w Rosji (w obwodzie kaliningradzkim - przyp. redakcji). W sobotę były przesłuchania, a w niedzielę odbyło się ogłoszenie wyników. Jury było liczne - złożone z tancerzy, piosenkarzy, spiewaków, choreografki baletowej i to była ich faworytka! Elblążanka zdaniem oceniających była najlepsza i tym samym pokonała w rywalizacji około 300 innych dzieci.

- wspomina wielki sukces Eliza Kaczmarczyk, która uczy Swietłany śpiewu. Dziewczynka bardzo intensywnie rozwija swój talent wokalny pod opieką nauczycielki.

Pracujemy wykorzystując metodę profesor Jadwigi Gałęskiej-Tritt. To jest metoda śpiewu klasycznego

- dodaje Eliza Kaczmarczyk.

Swietłana Boguska i Eliza Kaczmarczyk, fot. Marcin Mongiałło

Swietłana urodziła się w Elblągu. Oprócz zwykłej szkoły (jest to szkoła podstawowa w Zespole Szkół Akademickich w Elblagu) uczęszcza do szkoły muzycznej, gdzie pobiera naukę w godzinach popołudniowych. Jest wszechstronna. Uczy się trudnej sztuki gry na oboju, potrafi grać na pianinie, a jej marzeniem jest opanowie gry na gitarze.

Swietłana ma bardzo szeroką skalę, posiada bardzo dobry słuch. Jest pełna pomysłów, kreatywności. Takie cudowne dziecko. Ma mniejszą tremę niż my sami – niż ja , niż jej rodzice. Adrenalina dodaje jej motywacji, determinacji

- bardzo wysoko ocenia 9-letnią elblążankę Eliza Kaczmarczyk, która doskonale zna jej możliwości.

Swietłana jak każdy z nas ma marzenia. Chce zostać piosenkarką i założyć własny zespół, najlepiej rockowy. Bardzo podoba jej się twórczość Michaela Jacskona, którego wprost uwielbia. Jej idolkami są Tori Kelly oraz Selena Gomez.

To przyszłość, a co teraz? – zadajemy  pytanie.

W poniedziałek Swietłana zaśpiewa podczas Międzyszkolnego Festiwalu Piosenki Dziecięcej, organizowanego w Szkole Podstwowej nr 21 im. Mikołaja Kopernika w Elblągu. Później mamy w planach wystartować w Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Angielskiej, organoziwanym przez Szkołe Podstawową nr 12 oraz Szkołę Języków Obcych Regent w Elblągu. Swietłana wybrała piosenkę "Lost on You", wykonywaną oryginalnie przez amerykańską piosenkarkę tworzacą pod pseudonimem LP.

- mówi Eliza Kaczmarczyk.

Chór Alta Trinita, w którym Eliza Kaczmarczyk pełni funkcję dyrygentki;  fot. facebook.com/julieekaczmaarczyk

Słuchaliśmy wykonania Swietłany i nie kryliśmy podziwu. To bardzo wymagający wokalnie utwór, bardzo trudny do zaśpiewania. Dziewczynka poradziła sobie z nim znakomicie. Ma wielki talent, z drugiej strony ma bardzo dobrą nauczycielkę, która dysponuje zarówno doskonałym przygotowaniem teoretycznym i merytorycznym (ukończyła emisję głosu na Akademii Muzycznej), jak również dużym doświadczeniem. Od wielu lat Eliza Kaczmarczyk pełni funckję dyrygentki w elbląskim chórze Alta Trinita, który działa przy Parafii Świętej Trójcy w Elblągu. Może on pochwalić się dużymi sukcesami scenicznymi, m.in. rok temu zdobył bardzo wysokie, trzecie miejsce w bardzo licznie obsadzonym, prestiżowym Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Religijnej „Jestem tam, gdzie jest błogosławieństwo” w Tarnopolu na Ukrainie.

Eliza Kaczmarczyk ukończyła Edukację artystyczną w zakresie sztuki muzycznej na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, a następnie Podyplomowe Studia Chórmistrzostwa i Emisji Glosu w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Na co dzień pracuje jako nauczyciel zajęć artystycznych w Szkole Podstawowej nr 23 oraz w Gimnazjum nr 7 w Elblągu. Jest również organistką w Parafii Świętej Trójcy. 

Nasz chór występował na konkursach ogolnopolskich m.in . w Kielnie, Osiu. Przygotowujemy się do kolejnych konkursów , bo wewnętrznie nas to motywuje i rozwija. Wciąż jednak potrzeba nam osób, które naturalnie podlegają rotacji. Jedni odchodzą, a na ich miejsca potrzeba innych rozśpiewanych ludzi.

- mówi.  

  • Wielki sukces 9-letniej elblążanki oraz jej nauczycielki
  • Wielki sukces 9-letniej elblążanki oraz jej nauczycielki
  • Wielki sukces 9-letniej elblążanki oraz jej nauczycielki
ilość zdjęć 3 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.