› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Swietłana Boguska z MDK w Elblągu wystąpi w „Szansie na sukces”!

› bieżące ponad rok temu    1.08.2019
Marcin Mongiałło
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Swietłana BoguskaSwietłana Boguska fot. Archiwum MDK w Elblągu / Marcin Mongiałło (archiwum Elblag.net)

Telewizja Polska będzie kontynuować program muzyczny „Szansa na sukces”. Kolejne jego odcinki pojawią się w tegorocznej jesiennej ramówce. Będziecie je mogli oglądać począwszy od 8 września 2019 r. w Programie Drugim TVP. W jednym z odcinków wystąpi m.in. Swietłana Boguska, znana m.in. z programu „The Voice Kids”. Elblążanka przeszła bardzo wymagające eliminacje, pokonała licznych kontrkandydatów z całej Polski i zakwalifikowała się do finałowej rozgrywki.  

Najbliższa edycja  edycja „Szansy na sukces” składać się będzie z dwóch części. W jednej wystąpią dzieci, w drugiej – dorośli uczestnicy. W tej pierwszej wybrany zostanie reprezentant Polski na Eurowizję Junior 2019 w Gliwicach. Pierwszy dziecięcy odcinek poświęcony będzie muzyce Majki Jeżowskiej, a dwa kolejne –  twórczości Papa Dance i Blue Cafe. Program poprowadzi Artur Orzech.

Swietłana Boguska ma 12 lat. Jest uczennicą Szkoły Podstawowej nr 23 w Elblągu. Uczęszcza ponadto do szkoły muzycznej, gdzie pobiera naukę w godzinach popołudniowych. Jest wszechstronna. Uczy się trudnej sztuki gry na oboju, potrafi grać na pianinie, a jej marzeniem jest opanowie gry na gitarze. W wolnej chwili uwielbia jeździć konno na swoim ulubionym koniu Czekersie.

Jest laureatką wielu konkursów muzycznych. Zajęła m.in. pierwsze miejsce w licznie obsadzonym Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Jantarnaja Karuzel, który odbył się w Swietłogrsku w kwietniu 2017 r. Jury konkursowe nie kryło podziwu dla jej wykonania piosenki „Tańczące Eurudyki” z repertuaru Anny German. Młoda elblążanka została również uhonorowana prestiżową nagrodą Srebrny Aplauz, którą zdobyła z zespołem Młodzieżowego Domu Kultury w Elblągu (obecna nazwa: Małe Diamenty) na Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie w 2019 r. W ubiegłym roku oczarowała jurorów „The Voice Kids” wykonaniem piosenki „Opowiadaj mi tak” z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego, która stała się hitem Internetu. Piosenka w wykonaniu elblążanki, którą możecie usłyszeć na portalu YouTube, ma ponad 2 mln wyświetleń.

Swietłana Boguska od kilku lat bierze lekcje śpiewu u Elizy Kaczmarczyk. Od niedawna znajduje się także pod opieką artystyczną nowych nauczycieli z Młodzieżowego Domu Kultury w Elblągu. Agnieszka Breznak i Łukasz Reks szlifują młode talenty w MDK od około pół roku i ich praca już została doceniona. Przypomnijmy w tym miejscu, że Swietłana jest solistką dziecięcego zespołu Młodzieżowego Domu Kultury w Elblągu, który niedawno osiągnął nieprawdopodobny, międzynarodowy sukces. Młodzi elblążanie w czerwcu bieżącego roku zostali uhonorowani Srebrnym Aplauzem w kategorii „Zespół wokalny do 12 lat” (piosenka „Dzieci ziemi”) na prestiżowym, 40. Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie, który jest pewnego rodzaju odpowiednikiem Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, z tą jednak zasadniczą różnicą, że rywalizują w nim dziecięcy artyści nie tylko z Polski.

8 września 2019 r. oglądajcie „Szansę na sukces” z udziałem elblążanki Swietłany Boguskiej (z Młodzieżowego Domu Kultury w Elblągu) oraz 11-letniej mieszkanki Jegłownika Nikoli Fiedor (ze Studia Artystycznego Katarzyny Panicz). Program będzie emitowany najprawdopodobniej w dotychczasowym pasmie emisji, czyli w niedzielę o godz. 15.15.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Dokładna
ponad rok temu 1
Gratulacje wielkie dla Swietlany. Jednak chciałabym zaznaczyć, ze nie jest ona jedyna reprezentantką Elbląga w tym programie. 08.09 w „Szansie na Sukces” zaprezentujesz także Nikola Fiedor, wychowanka Studia Artystycznego Katarzyny Panicz. Brawo dziewczyny!!! Trzymam kciuki
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.