› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Szczoteczka soniczna w ciąży - jak zadbać o jamę ustną dla siebie i dziecka

ponad rok temu    2.01.2023
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Szczoteczka soniczna w ciąży - jak zadbać o jamę ustną dla siebie i dziecka

Czyszczenie zębów szczoteczką soniczną w ciąży pozwoli Ci w prosty sposób zadbać o siebie i dziecko. Jak to możliwe, i czy szczoteczki to bezpieczny wybór dla przyszłych mam, odpowiadamy w poniższym artykule.

Wsparcie w codziennej higienie jamy ustnej

Walka z gromadzącą się po każdym posiłku płytką nazębną powinna być elementem naszej codziennej rutyny, szczególnie zaś w okresie ciąży. Badania wykazują, że nagromadzona płytka nazębna i powstający z niej, trudny do usunięcia kamień nazębny wraz ze zmianami hormonalnymi w czasie ciąży prowadzą do chorób przyzębia i krwawienia dziąseł.

Krwawienie to jest dość częstym problemem ciężarnych kobiet, dlatego zaleca się wizytę u stomatologa co najmniej 2 razy podczas 9 miesięcy ciąży. Najważniejsza jest jednak profilaktyka - m.in. zalecana kobietom w ciąży szczoteczka soniczna, dużo bardziej skuteczna od manualnej.

Jak szczoteczka soniczna dba o higienę jamy ustnej?

Szczoteczka elektryczna soniczna przypomina ksztaltem główki tradycyjne szczoteczki do zębów, wykonuje jednak ograniczone ruchy z boku na bok. Najważniejszą funkcją szczoteczki sonicznej jest emitowanie fali dźwiękowej 260 Hz. Wykonuje przy tym aż 31 tysięcy ruchów na minutę.

Szczoteczki soniczne są idealne do codziennego mycia zębów i usuwania na bieżąco płytki nazębnej. Przy czyszczeniu wrażliwej jamu ustnej, np. podczas zapalenia dziąseł, wystarczy tylko przełączyć tryb pracy w szczoteczce sonicznej z "daily" na "sensitive".

Bezpieczeństwo szczoteczki elektrycznej

Kobietom ciężarnym polecana jest wręcz szczoteczka soniczna, która całkowicie usuwa źródło problemów - płytkę nazębną z trudno dostępnych miejsc. W ciąży można używać szczoteczek o mniejszej główce, z trybem dla wrażliwych, takich jak Oral-B, by nie powodować odruchu wymiotnego podczas mycia zębów.

Pamiętać należy, że zapalenie dziąseł lub przyzębia może mieć negatywne konsekwencje dla płodu. Zalicza się do nich m.in. przedwczesny poród oraz zbyt niską masę urodzeniową. Leczenie zębów w trzecim i drugim trymestrze ciąży jest możliwe, łatwiej i bezpieczniej jest jednak profilaktycznie dbać o stan zdrowia jamy ustnej z pomocą szczoteczki sonicznej.

Dobre nawyki dedykowane przyszłym mamom

Szczoteczka soniczna dedykowana wrażliwej jamie ustnej, z kontrolą siły nacisku na powierzchnię zębów oraz o cichej pracy - taka jest najbardziej nowoczesna szczoteczka magnetyczna Oral-B iO. Dzięki okrągłej główce o nowym profilu dociera do wszystkich przestrzeni międzyzębowych. Zmiany hormonalne zachodzące już w pierwszym trymestrze ciąży powodują osłabienie dziąseł. Dlatego w stanie błogosławionym warto od początku troszczyć się o jamę ustną - dla siebie oraz dziecka..

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.