› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Szer. Sandra Kruk wicemistrzyni świata w boksie w wojsku daje z siebie wszystko

› bieżące ponad rok temu    7.12.2017
Redakcja elblag.net
komentarzy 6 ocen 1 / 100%
A A A
Szer. Sandra Kruk wicemistrzyni świata w boksie w wojsku daje z siebie wszystko fot. Tomasz Kulesza

Walka na ringu czy służba wojskowa? Historia Sandry, wicemistrzyni świata w boksie olimpijskim pokazuje, że będąc żołnierzem Wojsk Obrony Terytorialnej można świetnie połączyć jedno z drugim.

Szer. Sandra Kruk swoją przygodę ze sportem walki rozpoczęła w wieku 7 lat od kick-boxingu, gdzie zdobyła 9 tytułów Mistrzyni Polski. W 2007 r. zaczęła trenować boks i od tego czasu jej kariera zaczęła się dynamicznie rozwijać. Zdobyła 6 tytułów Mistrzyni Polski w boksie. Od samego początku swojej kariery w boskie dostała powołanie do Narodowej Kadry Kobiet w boksie.

To doświadczona zawodniczka z sukcesami międzynarodowymi, również tymi na najwyższym szczeblu. Rokiem przełomowym w karierze Sandry był rok 2012, w którym zdobyła Wicemistrzostwo Świata  w Qinhuangdao w Chinach. Ostatnio szer. Sandra Kruk wygrała w finale 5. Międzynarodowego Memoriału Leszka Drogosza, gdzie pokonała Paulinę Jakubczyk dzięki charakterystycznemu i nieustannemu pressingowi oraz lawinie ciosów. To wysokiej rangi turniej klasy A organizowany przez Międzynarodową Federację AIBA.

Szer. Sandra Kruk jest również żołnierzem 4. Warmińsko – Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej. „Służba w Wojskach Obrony Terytorialnej jest dla mnie doskonałym sposobem na samorealizację i rozwój zawodowy”.
Rozpoczęcie służby wojskowej to ważna decyzja, którą należy podjąć wspólnie z najbliższymi. „Cieszę się, że mam rodzinę, która jest ze mnie dumna, nie tylko, gdy walczę na ringu, ale też gdy pełnię służbę dla Ojczyzny”.
Na co dzień Sandra zaraża energią, uśmiechem, a dla żołnierzy i pracowników 4. W-MBOT jest wzorem do naśladowania i dowodem na to, że bez problemu można pokonywać swoje słabości i przekraczać swoje granice.

Jestem niska, co wytykało mi wielu trenerów, twierdząc, że nie uda mi się wysoko zajść w tej dyscyplinie. Dzięki wsparciu bliskich, ciężkiej pracy oraz uporowi i wierze
w sukces znalazłam się w światowej czołówce boksu. Wiara pozwoliła mi osiągnąć sukces nie tylko sportowy, ale też w sferze osobistej, dlatego uważam, że nie można zamykać się w szufladkach,
bo jeżeli czegoś bardzo mocno pragniemy, to musimy do tego dążyć.”

Obecnie trenerem Sandry jest jej mąż Ariel Kruk, który również pełni służbę wojskową w 4. Warmińsko – Mazurskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej

„Dziękujemy naszym dowódcom,  że szkolą nas na wojowników, a nie na żołnierzy do defilowania.”

Oboje zgodnie potwierdzają, że służba w WOT daje im możliwość rozwijania hartu ducha, pracy w ciekawych zespołach, zdobywania nowych doświadczeń, a także zaangażowania w budowanie systemu bezpieczeństwa kraju. Dziś ta szansa stoi przed każdym, bez względu na wykonywany zawód lub miejsce zamieszkania. Obecnie trwa nabór Żołnierzy Terytorialnej Służby Wojskowej (TSW) do Batalionów
w Morągu, Braniewie, Giżycko i Olsztynie. 
Ochotnicy, którzy chcieliby wstąpić do TSW mogą zgłaszać się do właściwej terytorialnie Wojskowej Komendy Uzupełnień w Ostródzie, Olsztynie, Lidzbarku Warmińskim i Elblągu.

Monika JABŁOŃSKA
Rzecznik Prasowy
4. Warmińsko - Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej
  

Powiązane

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (6)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Szto
ponad rok temu ocena: 14%  6
Typowy babochłop. Naprawdę nie macie co pisać tylko o jakieś. Nawet ciężko to nazwać czy kobita czy chłopczyca. Dla mnie jak kobieta trenuje sporty walki to już nie kobieta a jeszcze ze jest w wojsku to jeszcze gorsza patologia społeczno-mentalna. Nigdy to coś partnera czy partnerki nie znajdzie bo będzie przynosić pracę do domu.
odpowiedz oceń komentarz 1 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Fan boksu
12 miesięcy temu ocena: 100% 5
Widzę mnóstwo pozytywnych słów szkoda tylko ze kobiety maja większa odwagę niz pseudo faceci w rurkach a mądrze są tylko w słowach ni żaden z was nawet nie wie o czym pisze, lecz sadze ze to typowa Polska zazdrość ktora wręcz nakazuje mówić negatywnie o kimś kto robi to co lubi i w dodatku sprawia jej to frajdę jak sadze Pani Sandra ma wasze puste komentarze głęboko w poważaniu Wiec daremne wasze słowa i życzę miłego siedzenia przed telewizorem na kanapie z pilotem w ręku. A tak na marginesie pani Sandra jest mężatka.
~ jaaaaaaaaaaa
ponad rok temu ocena: 44%  4
kobiety nie nadają sie do wojska koniec i kropka
odpowiedz oceń komentarz 4 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Komandos
12 miesięcy temu ocena: 100% 3
Tak samo można powiedzieć o dzisiejszych pseudo facetach co noszą rurki i więcej spędzają przed lustrem niż kobiety, a co do kobiet to są mocniejsze psychicznie i nawet nie które z nich silniejsza od facetów a przedewszystkim ambitniejsze i nie leniwe a wiem bo sam z niektórymi kobietami służę w armii i dają radę nawet rannego faceta ściągnąć z pola walki.
~ Jaan
ponad rok temu ocena: 38%  2
Ale szpetna... kobieta?
odpowiedz oceń komentarz 3 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kibic
12 miesięcy temu ocena: 100% 1
No wiesz nie każdy jest idealny i niestety ty tak samo dla kogoś jestes szpetny Wiec taka ocena o drugim człowieka mówi o tym ze jestes dość zadufanym facetem wręcz narcystycznym.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.