› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Szkło na warsztatach w Kadynach już 31 stycznia

› region ponad rok temu    29.01.2018
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Szkło na warsztatach w Kadynach już 31 stycznia

Podczas ferii  zimowych w kadyńskiej świetlicy będzie można zapoznać się z technikami szkła artystycznego. Tworzenie witraży, mozaiki szklanej i stapianie szkła – czyli fusing, to wszystko czeka na uczestników warsztatów.

Świetlica w Kadynach  posiada przestrzeń dla wielu aktywności, placówka posiada również wielofunkcyjny piec, który służy do wypalania ceramiki i szkła fusingowego

– mówi Dorota Lebioda, opiekun świetlicy w Kadynach.

Zajęcia odbędą się w kameralnej grupie, co pozwoli doskonalić umiejętności uczestników pod okiem instruktorów plastyki z Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”.

Uczestnicy zajęć poznają  poszczególne etapy  tworzenia prac w szkle, w technikach: witraż, mozaika i szkło stapiane - fusing. Szkło jest ciekawym materiałem do pracy oraz do eksperymentowania. Barwy, faktury i stopień przezroczystości prac stworzonych ze szkła są efektownie podkreślane poprzez grę z oświetleniem. Mozaikową kompozycję uczestnicy stworzą poprzez zestawienie ze sobą szklanych elementów, gdzie głównym kryterium jest barwa. Fusing to technika topienia szkła w piecach do tego przeznaczonych. Pod wpływem temperatury szkło staje się plastyczne, stapia się, a dzięki tym właściwościom można je przekształcać w dowolne formy. W witrażu Tiffany’ego, uczestnicy wytną potrzebne elementy z tafli szkła, a następnie połączą je za pomocą miedzianej taśmy i rozgrzanej cyny, by stworzyły wcześniej zaprojektowaną całość.

Warsztaty odbędą się w dniach 31 stycznia i 1 luty 2018 r. w godzinach: 10.00 - 14.00 w świetlicy w Kadynach. Zajęcia są skierowane tylko do mieszkańców Kadyn i Gminy Tolkmicko.

Zapisy na warsztaty przyjmuje opiekun świetlicy Dorota Lebioda, kontakt tel.: 509 946 731.

Udział w zajęciach jest bezpłatny.

-------

Organizatorzy: Stowarzyszenie „Kadyny”, Świetlica Wiejska w Kadynach i Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.

Zadanie realizowane w ramach "Programu współpracy CSE Światowid z organizacjami pozarządowymi na lata 2015-2018”.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.