› bieżące |
ponad rok temu
1.04.2014 Informacja prasowa komentarzy 0 ocen 2 / 100% |
A A A |
Centrum Spotkań Europejskich ŚWIATOWID i Instytut Pamięci Narodowej zapraszają nauczycieli szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych na wykład, prezentację filmu i warsztaty pt. „Zagłada Żydów polskich w czasie II wojny światowej”. Szkolenie jest bezpłatne, odbędzie się we wtorek, 15 kwietnia.
Spotkanie ma pomóc nauczycielom w przekazywaniu wiedzy o mordzie blisko 6 mln europejskich Żydów, w tym 3,5 mln Żydów polskich. Służyć ma również ciągłemu kształtowaniu żywej pamięci o tych wydarzeniach, przede wszystkim o ofiarach, ich cierpieniu i śmierci, a także odwadze i determinacji tych, którzy przeżyli. Ma przypominać o sprawcach, ich ideologii i postawach, często pełnych nienawiści i pogardy dla życia, ale też o zachowaniach przez Hannah Arendt nazywanych „banalizacją zła”. Wreszcie ma pokazać zachowania i postawy świadków Shoah.
W programie spotkania są:
Wykład „Etapy niemieckiej polityki antyżydowskiej na ziemiach polskich w latach 1939–1945” – dr hab. Grzegorz Berendt (Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej IPN w Gdańsku, Uniwersytet Gdański)
Pokaz filmu „Henryk Sławik, polski Wallenberg” (reż. Marek Maldis)
Prezentacja teki oraz zajęcia warsztatowe – Izabela Brzezińska (Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej IPN w Gdańsku)
Uczestnicy warsztatów otrzymają bezpłatnie pakiet edukacyjny „Zagłada Żydów polskich w czasie II wojny światowej” na rzecz instytucji i placówek oświatowych przez nich reprezentowanych. Ponadto otrzymają zaświadczenie o udziale w formach doskonalenia zawodowego.
Organizatorem spotkania jest Centrum Spotkań Europejskich ŚWIATOWID oraz Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej IPN Gdańsk. Odbędzie się ono we wtorek, 15 kwietnia o godz. 13.00 w ŚWIATOWIDZIE w sali nr 38 (I piętro). Zgłaszanie uczestnictwa pod nr tel.: 55 611 20 50 do 11 kwietnia.
Komentarze
(0)
Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). |
bądź pierwszy! |
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. |