› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Szukasz pomysłu na szkolną wycieczkę? Wybierz Energylandię!

› bieżące 5 miesięcy temu    30.08.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Szukasz pomysłu na szkolną wycieczkę? Wybierz Energylandię!

Dobra szkolna wycieczka powinna łączyć ze sobą dwa główne elementy – powinna posiadać zarówno walory edukacyjne, jak i również rozrywkowe. I taka jest właśnie wycieczka do Energylandii – największego i prawdopodobnie najbardziej atrakcyjnego pod kątem szkolnych wycieczka parku rozrywki w naszym kraju! Przeczytajcie więcej i dowiedzcie się, dlaczego to właśnie Energylandia jest właściwym wyborem.

Energylandia znajduje się w Małopolsce, w Zatorze, niespełna godzinę drogi od Krakowa. Dobrym pomysłem może okazać się więc połączenie wizyty w Energylandii z odwiedzinami dawnej stolicy Polski – Krakowa czy np. Wieliczki. Zator może okazać się dobrym rozwiązaniem, jeżeli zdecydujemy się na odwiedzenie Śląska czy Zakopanego.

Dlaczego Energylandia?

Najważniejszym jej atutem jest fakt, że posiada niezwykle szeroką ofertę atrakcji, dostosowaną do różnych różnych grup wiekowych oraz różnych preferencji rozrywkowych. Odnajdą się tutaj nie tylko uczniowie pierwszy klas podstawówki, ale również uczniowie liceum czy technikum, którzy powoli zbliżają się do dorosłości. Na najmłodszych oczekiwać będzie Bajkolandia oraz Strefa Familijna, starsi na pewno zainteresują się atrakcjami ze Strefy Ekstremalnej. Na terenie Parku odbywają się również liczne pokazy i widowiska, które na pewno zainteresują licznych członków wycieczek.

Dla starszych

Dla klas szkół ponadpodstawowych najbardziej atrakcyjnym rozwiązaniem okaże się Strefa Ekstremalna. Czeka tam na nich aż 10 atrakcji, które gwarantują skok adrenaliny, w tym sławny w całej Polsce Hyperion, największy i najszybszy Mega Coaster w całej Europie. Dodatkowo Mayan, Tsunami Drop czy Space Gun sprawią, że nikt tutaj nie będzie się nudził.

Dla najmłodszych znakomitym rozwiązaniem okaże się natomiast Bajkolandia. Czeka tutaj aż 20 różnorodnych atrakcji, które idealnie sprawdzą się dla dzieci ze wczesnych klas szkoły podstawowej. Są one bezpieczne i przyjazne, dzięki czemu dzieci będą bawić się po prostu znakomicie. Karuzela Sissi, Latajace Huśtawki, Circus Coaster – to atrakcji, które koniecznie trzeba sprawdzić!

Dla młodszych

W Strefie Familijnej znajdują się zarówno atrakcje dla najmłodszych, do których zaliczymy m.in. Frutti Loop Samoloty, ale bez wątpienia kilka z atrakcji przeznaczonych jest dla odrobinę starszych uczestników wycieczek – mowa m.in. o Spill Water Anaconda. Koniecznie trzeba sprawdzić również Splash Water – podczas spływu można strzelać ze specjalnych armatek wodnych do innych uczestników zabawy! Jest to idealna atrakcja na wspólną wycieczkę szkolną!

Nowości

Z sezonu na sezon Energylandia przygotowuje dla swoich gości coraz to nowe atrakcje. W tym roku powstał Smoczy Gród – strefa inspirowana średniowiecznymi zamkami oraz ziejącymi ogniem smokami. Czeka tam na nas nie tylko kilka atrakcji dla najmłodszych, lecz również Zadra – największy drewniany Roller Coaster na całym świecie! Oczywiście cała stylizacja strefy bez wątpienia przypadnie do gustu najmłodszym, a wszystkie najnowsze atrakcje strefy można poznać pod adresem https://energylandia.pl/atrakcje/smoczy-grod/ - zachęcamy do ich sprawdzenia!

Ceny biletów

Są one zróżnicowane w zależności od tego, do której z klas chodzą obecnie uczestnicy wycieczki. Dla uczniów szkół podstawowych w klasach 1-6, bilet całodzienny kosztuje raptem 49 zł. W przypadku uczniów klas 7-8 cena ta wynosi 59 zł. Dla wszystkich uczniów szkół ponadpodstawowych cena biletu wynosi 89 zł. Bilety te umożliwiają korzystanie ze wszystkich atrakcji Parku, pamiętajmy jednak, że poszczególne z nich posiadają m.in. ograniczenia związane ze wzrostem i dzieci zbyt niskie nie będą mogły skorzystać z niektórych atrakcji. W tym wypadku warto dokładnie sprawdzić poszczególne wymagania podczas planowania wycieczki.

Wycieczka do Energylandii z odległych zakątków Polski – czy warto?

Naszym zdaniem zdecydowanie tak. Przede wszystkim, Energylandia jest znakomitym parkiem rozrywki, który oferuje ogrom atrakcji. Dużym plusem jest również fakt, że jeden lub dwa dni w Parku Rozrywki można połączyć z innymi puntami wycieczek – Kraków jest w końcu jedną z najpopularniejszych destynacji wycieczek szkolnych z całej Polski, czemu więc nie połączyć tego ze znakomitą zabawą? Kolejnym argumentem jest fakt, że w Zatorze możemy znaleźć znakomite i klimatyczne noclegi jak choćby Western Camp – stylizowany na miasteczko rodem z Dzikiego Zachodu ośrodek noclegowy. Członkowie szkolnej wycieczki będą mogli nocować w wygodnych domkach, kowbojskich wozach czy nawet indiańskich tipi – na pewno będzie to opcja nie tylko bardzo wygodna, ale również urozmaicająca cały wyjazd.

Jeżeli więc chcesz wiedzieć więcej o pełnej ofercie dla szkół, wejdź na stronę https://energylandia.pl/wycieczki-szkolne/.

Gwarantujemy, że Energylandia będzie znakomitym wyborem, który nie tylko spodoba się wszystkim uczestnikom wycieczki, ale będzie przez nich na długo zapamiętany!

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.