› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Toalety publiczne potrzebne od zaraz

› bieżące ponad rok temu    11.06.2015
Magdalena Marcinkiewicz
komentarzy 3 ocen 2 / 100%
A A A
Toalety publiczne potrzebne od zaraz fot. elblag.net

Mieszkańcy narzekają na brak szaletów. Przyznają również, że często są zmuszeni korzystać z „uroków natury”. A to może nas słono kosztować. Jak informuje rzeczniczka Straży Miejskiej, za podobne działanie grozi mandat w wysokości 500zł.

Problem braku toalet w elbląskich miejscach publicznych poruszany był wielokrotnie. Jak na razie - bez efektów. W mieście dalej stoi ich niewielka ilość, a mieszkańcy mają często duży problem ze znalezieniem miejsca, w którym mogliby skorzystać z łazienki.

No powiem szczerze, że to jest wstyd. W takim mieście, żeby człowiek musiał chodzić i prosić kogoś, żeby móc się załatwić to naprawdę... My starsi nie jesteśmy już tacy wytrzymali, a przecież jak się zachce, to trzeba gnać do jakiegoś pobliskiego marketu, a na to nie wszyscy mają siłę. Jesteśmy schorowani i już nie tak sprawni jak kiedyś

– opowiada nam 68-letnia Krystyna.

Dorosłe osoby potrafią jeszcze jakoś kontrolować swoje potrzeby fizjologiczne. W gorszej sytuacji są dzieci, którym ciężko jest wytłumaczyć, że muszą po prostu wytrzymać.

Teraz taką ładną pogodę mamy to wiadomo, że nie będę siedzieć z dzieckiem w domu. To go wezmę do parku, żeby się pobawił. Ale jak jest tak ciepło, to dzieci bardzo dużo piją i wiadomo, że zaraz będą chciały się załatwić. I zamiast skorzystać po ludzku z jakiegoś toy toya, to się trzeba po krzakach chować. Taki mamy XXI wiek w stutysięcznym mieście

– komentuje 31-letnia Anna.

Korzystając z uroków natury należy pamiętać, że takie działanie może być karalne. Ilość wystawionych mandatów jest niewielka, ale jednak takie sytuacje się zdarzają. - Za załatwianie potrzeb fizjologicznych grozi mandat w wysokości do 500 zł. Od początku 2014 r. Straż Miejska wystawiła 10 mandatów za to wykroczenie – poinformowała nas Karolina Wiercińska, rzecznik prasowy SM w Elblągu.

I – jak dodaje – są one przyznawane tylko osobom dorosłym. - Nigdy nie było sytuacji, w której rodzic otrzymał mandat za to, że dziecko załatwiło się w krzaczkach – stwierdza.

Należy pamiętać, że jeśli strażnik chciałby nas ukarać – musiałby nas przyłapać na tzw. „gorącym uczynku”. My jednak apelujemy do władz miasta o dostawienie szalet, przynajmniej w okresie letnim.


 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (3)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Trudna język
ponad rok temu ocena: 33%  3
Brak SZALET??? to jak są 3 berety - nie widzę 3... beret?
odpowiedz oceń komentarz 1 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ YY
ponad rok temu ocena: 0%  2
niech stawiają jak najwięcej i więcej śmietników na psiowe kupki i nie trzeba będzie karać
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ xx
ponad rok temu ocena: 0%  1
No ja rozumiem ze w parku ale w centrum pod samym sądem!?
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.