› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Trądzik młodzieńczy zabiegi u kosmetyczki i kosmetologa - część 3.

› zdrowie i uroda ponad rok temu    14.03.2019
Artur Borkowski
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Trądzik młodzieńczy zabiegi u kosmetyczki i kosmetologa - część 3.

Aby cieszyć się ładną, gładką skórą i żeby zabiegi w gabinecie przyniosły efekty na dłużej, musisz stosować odpowiednią pielęgnację (w tym ochronę anty UV), ograniczyć pokarmy, które nie sprzyjają Twojej cerze i pić odpowiednią ilość wody. Dodatkowo w przypadku skóry trądzikowej lub ze skłonnością do powstawania zmian trądzikowych powinniśmy stosować kosmetyki niekomedogenne, czyli niezatykające porów.- radzi kosmetolog Adriana Marciniak z Kliniki Medesta.

Niektóre zabiegi kosmetyczne mogą być za słabe lub zbyt mocne do twojej trądzikowej skóry. O wyborze zabiegu decyduje kosmetolog, często konsultując się z lekarzem dermatologiem. http://www.danutadabrowska.pl/17-Dermatologia-ogolna.html

Dobór zabiegów kosmetycznych uzależnia się od rodzaju cery, jej reaktywności podczas pilingu i postaci trądzika młodzieńczego. Link http://medesta.pl/strony/7079,peelingi-dermatologiczne

Peeling kawitacyjny – peeling za pomocą ultradźwięków, posiada 2 tryby pracy (delikatny, mocny), działanie powierzchowne, usuwa górną warstwę martwych komórek naskórka, nadmiar sebum, odpowiedni dla każdego rodzaju skóry. Może okazać się stratą pieniędzy z powodu małej skuteczności w przypadku skóry grubej i głębokich zaskórników.

Sonoforeza – również działanie ultradźwięków, wtłaczanie składników aktywnych ze specjalnie do tego przeznaczonych preparatów. Zabieg obecnie zastępowany przez inne nowe i skuteczne zabiegi.

Obecnie złotym standardem są pilingi z retinolem, kwasami dostosowanymi do rodzaju skóry trądzikowej, naczynkowej, skłonnej do przebarwień.

Korzystając z leczenia dermatologicznego czy zabiegów kosmetycznych, skóra może być przejściowo przesuszona i podrażniona. Należy wówczas dobrać odpowiednią pielęgnację, zastosować właściwe kremy, tzn. dermokosmetyki, podtrzymujące efekty terapii. Zaleca się również wykonywać zabiegi łagodzące, nawilżające i regenerujące skórę.

Zapraszamy na zabiegi do naszych specjalistów kosmetologów.

Pełną ofertę znajdziecie Państwo na: www.medesta.pl

Medesta Dermatologia i Medycyna Estetyczna
Lekarz Danuta Dąbrowska i Michał Dąbrowski spółka partnerska

Elbląg, ul. Legionów 8/C, kontakt@medesta.pl
tel. 730 050 050, tel. 730 730 353
czynne od pon. do pt. 8.00-18.00

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.