› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Trwają zapisy do V Biegu Niepodległości

› sport 10 miesięcy temu    11.10.2018
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Trwają zapisy do V Biegu Niepodległości

Już 11 listopada będzie możliwość przebiegnięcia się ulicami Elbląga, aby uczcić 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Zgłoszenia trwają do 4 listopada, czyli kończą się za 40 dni.

Elbląg, podobnie jak wiele innych miast w naszym kraju, włącza się w uroczyste obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji, już po raz piąty, wystartuje Elbląski Bieg Niepodległości. Do pokonania biegacze będą mieli dystans 10.000 metrów, przewidziano także bieg sztafet (3 razy 3.333 m) oraz Mały Bieg Niepodległości dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i średnich.

-Aktualnie zapisanych do biegu jest 150 uczestników, co oznacza że do wyczerpania limitu 999 miejsc jeszcze trochę pozostało. Doświadczenie jednak pokazuje, że nie należy zwlekać z zapisami, bo im bliżej daty biegu tym ilość wolnych miejsc szybko zaczyna maleć- mówi Marek Kucharczyk zastępca dyrektora MOSiR. Tym bardziej, że pamiątkową koszulkę będzie można zakupić tylko do 21.10.2018 r. Zapisów do biegu głównego, sztafet oraz Małego Biegu Niepodległości można dokonać za pomocą serwisu Elektronicznezapisy. Wpisowe w biegu głównym wynosi 30 zł od osoby dorosłej (w tym także od uczestnika sztafety), a w biegach dzieci 10 zł od zawodnika. Każdy uczestnik biegu głównego oraz biegu dzieci otrzyma pamiątkowy medal.

Trasa biegu będzie przebiegała przez centrum miasta. Bieg główny na dystansie 10 kilometrów odbędzie się po tej samej trasie jak w roku ubiegłym. Start i meta będą znajdować się na ul. Teatralnej, a biegacze pokonają trzy pętle ulicami: Teatralną, Robotniczą, Pocztową, Rycerską, Tysiąclecia, Hetmańską, Armii Krajowej i 12 Lutego. Natomiast, uczestnicy Małego Biegu Niepodległości - V ENDURO KID, w zależności od kategorii wiekowej, rywalizować będą na dystansach od 50 do 600 metrów, a ich trasa wyznaczona będzie na ul. Teatralnej.

Program V Elbląskiego Biegu Niepodległości

sobota, 10 listopada
godz. 14.00 – 18.00 wydawanie pakietów startowych - biuro zawodów

niedziela, 11 listopada
godz. 09:00 – 13:00    Wydawanie pakietów startowych - biuro zawodów.
godz. 11-12.30 - starty do Małego Biegu Niepodległości – Enduro Kids (dzieci w wieku od 0 do 16 lat)
godz. 13:25     Uroczyste otwarcie zawodów.
godz. 13:30     V Elbląski Bieg Niepodległości na 10 km oraz Sztafety – bieg kobiet i mężczyzn.
godz. 14:14     Wydawanie posiłków dla zawodników.
godz. 15:30     Dekoracja zwycięzców biegu głównego oraz sztafet.
godz. 15:45     Zamknięcie zawodów.

Organizatorami V Elbląskiego Biegu Niepodległości są: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Urząd Miejski w Elblągu, a współorganizatorem Szkoła Podstawowa nr 16. Patronat honorowy nad imprezą objął Witold Wróblewski - Prezydent Elbląga.

MOSiR w Elblągu

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.