› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Turystyka młodzieżowa – co warto wiedzieć?

› bieżące 4 miesiące temu    20.05.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Turystyka młodzieżowa – co warto wiedzieć?

Turystyka młodzieżowa to trend, który stale się rozwija. Głównym celem podróży młodych ludzi jest wypoczynek i zagospodarowanie czasu wolnego podczas ferii zimowych i wakacji, ale warto połączyć przyjemne z pożytecznym na wyjeździe językowym.

Bezpieczeństwo w turystyce młodzieżowej

Podróże, szczególnie te dobrze zorganizowane, to szansa na pozytywne doświadczenia i szersze spojrzenie na świat. Turystyka młodzieżowa rozwija się dynamicznie, zarówno w krajach rozwiniętych, jak i rozwijających się. Młodzi ludzie chętnie poznają zagraniczną kulturę i uczą się języków w kraju, w którym są one powszechnie używane. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się zimowe wypady językowe do miast uniwersyteckich, takich jak Londyn, Wiedeń, Madryt, Berlin, Rzym czy Paryż. Młodzi ludzie mogą wybierać z szerokiej oferty, zróżnicowanej pod kątem programu nauczania, organizacji czasu na wypoczynek i rekreację oraz długości trwania wyjazdu.

Młodzi i aktywni ludzie chętnie decydują się na podróże połączone z kursem językowym. Ten sposób przyswajania wiedzy jest postrzegany jako bardzo naturalny i komfortowy. W większości przypadków przynosi również bardzo dobre efekty. Młodzieżowa turystyka lingwistyczna to trudny temat, wymagający doświadczenie i zaangażowania ze strony organizatora. W związku z tym lepiej korzystać z oferty renomowanych firm, obecnych od lat na tym runku. Jako przykład można wskazać ofertę Atas, którzy jako jedni z pierwszych propagowali ten rodzaj aktywnej nauki i wypoczynku. Warto również zapoznać się z informacjami dla turystów, dostępnymi na stronie Ministerstwa Sportu i Turystyki. Wyjeżdżającym za granicę doradzamy zapoznać się również i informacjami dla podróżujących publikowanymi na stronach MSZ oraz sprawdzić aplikację iPolak.

Młodzieżowa turystyka lingwistyczna

Zimowe wypady dla młodzieży to w pełni zorganizowane wyjazdy. Dojazd do miejsca docelowego najczęściej realizowany jest autokarem. Na miejscu młodzi turyści, w zależności od wieku i oferty, mogą być kwaterowani u rodzin goszczących, w akademikach lub dzielonych apartamentach. W ten sposób zyskują szansę na jedyną w swoim rodzaju interakcję z gospodarzami w czasie normalnych codziennych aktywności. W akademikach kwaterowane są grupy międzynarodowych studentów. W takim otoczeniu, uczestnicy zimowego wypadu językowego, mają szansę na nawiązanie wielu interesujących znajomości. Bezpośredni kontakt z rówieśnikami i wykładowcami, w środowisku posługującym się danym językiem w życiu codziennym, stymuluje przyswajanie wiedzy i rozwój umiejętności językowych.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.