› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Tylko 2 proc. nauczycieli w Elblągu pracuje w ferie zimowe

› raporty ponad rok temu    2.02.2016
Mateusz Milanowski
komentarzy 5 ocen 2 / 100%
A A A
Tylko 2 proc. nauczycieli w Elblągu pracuje w ferie zimowe

Karta Nauczyciela podczas ferii przewiduje dla nauczyciela dwa tygodnie urlopu wypoczynkowego. Mimo to, są nauczyciele, którzy ten czas decydują się poświęcić na dodatkową pracę, którą zleca Urząd Miejski.

W czasie ferii zimowych szkoła nie ma obowiązku prowadzenia zajęć, a dyrektor, z godnie z prawem, nie może w tym czasie zobowiązać nauczycieli do prowadzenia w świetlicy innych form wypoczynku przeznaczonego dla uczniów. Jest oczywiście pewne odstępstwo – szkoła może być organizatorem kolonii lub półkolonii. Również samorządy zajmują się organizacją różnego rodzaju zajęć przeznaczonych dla najmłodszych mieszkańców. Jest to okazja dla nauczycieli, którzy mogą zarobić dodatkowe pieniądze na podstawie umowy zawartej z Urzędem Miejskim.

- Umowy na zapewnienie opieki podczas ferii zimowych dotyczą tylko nauczycieli, którzy prowadzą półzimowiska w elbląskich szkołach. Placówki prowadzące półzimowiska zawarły umowy z 47 nauczycielami, (liczba ta stanowi ponad 2% wszystkich nauczycieli). Koszt tych umów wynosi 72 600 zł – informuje nas Joanna Urbaniak, Rzecznik Prasowy Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Jednak nie wszyscy nauczyciele mają okazję na zarobienie dodatkowych pieniędzy w czasie ferii zimowych. Część z nich zwolniona jest ze świątecznych dyżurów w zamian za prowadzenie zajęć sportowych w Centrum Sportowo-Biznesowym.

- W przypadku nauczycieli, którzy zabezpieczają opiekę podczas zajęć sportowych w CSB nie było podpisywanych dodatkowych umów. Zajęcia prowadzą nauczyciele WF z elbląskich gimnazjów oraz SP 16 i ZST. W zamian za zabezpieczenie zajęć podczas ferii zostali oni zwolnieni z dyżuru świątecznego. Zajęcia w MOSiR wspomagają natomiast nauczyciele z MOS. Zarówno MOS, jak i MDK są placówkami nieferyjnymi, w związku z tym również nie było potrzeby zawierania dodatkowych umów – wyjaśnia Joanna Urbaniak.

Jak widać, zdecydowana większość nauczycieli korzysta z przysługującego im urlopu dwutygodniowego urlopu.

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

  • 2
    ZADOWOLONY
  • 0
    ZASKOCZONY
  • 1
    POINFORMOWANY
  • 0
    OBOJĘTNY
  • 0
    SMUTNY
  • 0
    WKURZONY
  • 0
    BRAK SŁÓW
Komentarze (5)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ ?
ponad rok temu ocena: 14%  5
to ile urlopu ma nauczyciel? 2 tygodnie ferii i dwa miesiące wakacji? i przerwy świąteczne? Chyba was pogięlo
odpowiedz oceń komentarz 1 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do ?
ponad rok temu ocena: 50% 4
a ty masz 1,5 miesiąca urlopu! Chyba cię pogięło! To za dużo jak dla ciebie.
~ też nauczycielka
ponad rok temu ocena: 67%  3
A gdzie informacja o nauczycielach, którzy pracują przygotowując swoich uczniów do olimpiad, egzaminów i wyrównujących zaległości.
odpowiedz oceń komentarz 6 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jajnosik
ponad rok temu ocena: 50%  2
Te dyżury na CSB to pomysł jakiegoś idioty i marnowanie czasu nauczycieli....są trenerzy którzy prowadzą zajęcia i tyle lat nikt im się nie plontał pod nogami a teraz bez sensu Ci nauczyciele ....
odpowiedz oceń komentarz 4 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ prawnik
ponad rok temu ocena: 80%  1
A TAK STANOWI PRAWO: opinia prawna i artykuł z Głosu Nauczyciela z zeszłego roku, w którym Pani Minister wycofuje się ze swojego stanowiska, a jednocześnie raz na zawsze wskazuje, iż dyrektorzy szkół nie mają obowiązku organizowania zajęć opiekuńczo-wychowawczych dla uczniów w okresie od 23-31 grudnia. Jeśli jednak takie dyżury zostaną w szkole zorganizowane należy się za nie dodatkowe wynagrodzenie (jak za czas dyżuru-60%).
odpowiedz oceń komentarz 8 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.