› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Uprawiasz sport? Rozważ suplementację tych substancji

› poradnik 3 miesiące temu    24.03.2020
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Uprawiasz sport? Rozważ suplementację tych substancji

Prowadzisz aktywny tryb życia i zależy ci na osiąganiu coraz lepszych wyników w sporcie? Chcesz zadbać o swoje zdrowie i wesprzeć organizm między treningami? Sprawdź, jakie preparaty warto włączyć do codziennej diety, by dostarczyć sobie składników potrzebnych do utrzymania kondycji i sprawności.

Jak zadbać o siebie przy pomocy suplementów diety? Jeśli uprawiasz sport, zapewne wiesz, jak ważne jest dostarczanie organizmowi odpowiednich substancji odżywczych. Okazuje się, że właściwie dobrane produkty z apteki mogą nie tylko pomóc zachować zdrowie, ale także zregenerować mięśnie, a nawet zwiększyć wydolność. Sprawdź, które suplementy warto zażywać w okresie międzytreningowym.

Koenzym Q10

Warto wiedzieć, że – w dużym uproszczeniu – koenzym Q10 jest odpowiedzialny za produkcję energii w naszym organizmie. Odpowiada więc m.in. za efektywną pracę mięśni. Jeśli więc regularnie uprawiasz aktywność fizyczną, włącz preparaty z tym składnikiem do swojej diety. Już sześciotygodniowa suplementacja pozwoli uzyskać lepsze wyniki i poczuć więcej „mocy”. Przyjmowanie koenzymu Q10 będzie działać korzystnie także w starszych grupach wiekowych. Z wiekiem ilość tej substancji w organizmie maleje, a co za tym idzie – zmniejsza się naturalna zdolność organizmu do wytwarzania energii. Aby osiągnąć lepszą sprawność, warto sięgnąć po suplement zawierający koenzym Q10. Związek ten wykazuje także szereg innych właściwości, m.in. wspiera pracę serca.

Witamina C

Witamina C – m.in. ze względu na swoje działanie przeciwutleniające – sprzyja zachowaniu zdrowia, w tym właściwej pracy i regeneracji mięśni. Jest szczególnie polecana sportowcom, którzy podczas treningu są narażeni na tzw. uszkodzenia oksydacyjne, a także niweluje poziom niekorzystnego stresu oksydacyjnego, który zwiększa się w czasie ćwiczeń. Co to daje w praktyce? Antyoksydanty, w tym witamina C, przyspieszają procesy regeneracyjne i naprawcze mięśni.

BCAA

Kompleks aminokwasów zwany BCAA, czyli mieszanka leucyny, izoleucyny i waliny, znany jest w środowisku sportowym ze względu na pozytywne oddziaływanie na organizm. Przyjmowanie preparatów z BCAA pomaga w szybszej odnowie po treningu oraz sprzyja rozbudowie masy mięśniowej.

Kwasy omega-3

Wpływ wielonienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 na pracę organizmu sportowca jest nie do przecenienia. Te cenne związki wspierają odpowiedź anaboliczną organizmu, a więc dodają energii. Wspomagają przy tym regenerację i ewentualną rekonwalescencję.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.