› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Uśmiechaj się bez obaw! Czyli codzienna higiena jamy ustnej

› bieżące 2 miesiące temu    12.08.2020
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Uśmiechaj się bez obaw! Czyli codzienna higiena jamy ustnej

Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda – tak się zaczyna wielka przygoda… Większość dorosłych osób zna tę piosenkę z dzieciństwa i bardzo dobrze! Oznacza to, że zdajemy sobie sprawę, jak ważna jest codzienna higiena jamy ustnej. Jednak czy wiesz, że regularne szczotkowaniem zębów pastą z fluorem to za mało?

Jaką szczoteczkę wybrać?

Odpowiednia szczoteczka to początek. Obecnie na rynku mamy ogromny wybór szczoteczek do zębów zarówno elektronicznych, jak i tradycyjnych. W tradycyjnych możemy wybierać pośród modeli z miękkim, średnim oraz twardym włosiem. Wybór tej odpowiedniej powinien być podyktowany przede wszystkim wrażliwością naszych dziąseł – im wrażliwsze, tym bardziej miękką szczoteczkę wybierzmy.

W dobie dbania o planetę warto zwrócić uwagę na ekologiczne szczoteczki do zębów. Wśród produktów marki Jordan możemy znaleźć szczoteczki do zębów z serii GREEN CLEAN, które zostały wyprodukowane w zgodzie ze zrównoważonym rozwojem. Ergonomiczny kształt szczoteczki oraz dobra jakość włosia zapewnia komfort i wysoką jakość higieny. Dodatkowo szczoteczki te zostały zaprojektowane przez wielokrotnie nagradzanego projektanta Andreasa Engesvika, co sprawia, że wyróżniają się stylowym, nowoczesnym designem.

Dlaczego warto używać nici dentystycznych?

Czy wiesz, że powierzchnia naszych zębów ma aż pięć płaszczyzn? Używając szczoteczki dbamy jedynie o trzy z nich. Aby kompleksowo zadbać o resztę, należy codziennie sięgać po nici dentystyczne. Czyszczenie przestrzeni międzyzębowych pomaga walczyć z rozwojem bakterii, które są odpowiedzialne za powstawanie próchnicy oraz chorób dziąseł.

Wśród nici dentystycznych marki Jordan, możemy wybierać nici z dodatkiem fluoru o różnej grubości. Nić do zębów Whitening składa się dwukolorowych włókien o różnej strukturze. Dzięki temu stosowanie jej pomaga skutecznie usuwać płytkę nazębną, a także powstałe osady z kawy i herbaty. Każda nić z kolekcji ma przyjemny, miętowy smak, co ułatwia ich codzienne używanie.

Flosser – co to jest i jak go z niego korzystać?

Flosser to tajemnicza nazwa urządzenia, które łączy w sobie nić dentystyczną oraz wykałaczkę. Easy Reach Flosser marki Jordan pozwala na dokładne czyszczenie przestrzeni między zębami. Wykonany z wysokiej jakości materiałów jest prosty w użytkowaniu i nie strzępi dziąseł. Ma świeży, miętowy smak, a jedno opakowanie zawiera aż 25 flosserów.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.