› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Uzdrawiali ciało poprzez refleksologię

› zdrowie i uroda ponad rok temu    16.03.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
7 zdjęćUzdrawiali ciało poprzez refleksologię fot. Urząd Miejski w Elblągu

Zajęcia na temat refleksologii zakończyły kampanię prozdrowotną dedykowaną grupie mieszkańców Elbląga 60+ pn. „Kierunek: Zdrowie”.  W cyklu 6 zajęć ruchowych i warsztatów łącznie wzięło udział ok. 1800 osób.

Ostatnie zajęcia poprowadziła Pani Katarzyna Laskowska - specjalista refleksologii i rehabilitacji. Podczas spotkania tłumaczyła uczestnikom czym jest refleksologia i w jaki sposób wpływa na nasz organizm.

Zabiegi refleksologii między innymi uspokajają, obniżają poziom stresu, redukują ból,  usprawniają krążenie, regulują pracę układu hormonalnego i nerwowego 

– podkreślała Katarzyna Laskowska.

Uczestniczy wykładu poznali mapy stóp i dłoni, na których znajdują się punkty zwane refleksami, odzwierciedlające poszczególne narządy i części ciała. Pani Katarzyna zaprezentowała także w jaki sposób poprzez ucisk odpowiednich refleksów możemy oddziaływać na poszczególne części ciała, uruchamiając naturalny proces samoleczenia i przywracania równowagi organizmu m.in. w dolegliwościach kręgosłupa, kolan, bólach głowy, niestrawności, czy stanach zapalnych. Seniorzy mogli również zobaczyć jak stymulować refleksy wykorzystując kamienie, nakrętki, szyszki, czy gumowe piłeczki.

Wczorajsze spotkanie zakończyło drugi już cykl kampanii prozdrowotnej „Kierunek: Zdrowie”.  Przez 6 tygodni elbląscy seniorzy mieli okazję uczestniczyć w zajęciach z tańca, jogi, zumby, gimnastyki. Dzięki degustacjom przygotowywanym przez uczniów Zespołu Szkół Gospodarczych poznawali również zasady zdrowego żywienia. W tegorocznym cyklu uczestniczyło ok. 1800 osób.

Już po raz drugi nasza kampania cieszyła się tak dużym zainteresowaniem. Dziękuję za Państwa aktywny udział w przygotowanych zajęciach. Mam nadzieję, że ta wiedza wykorzystywana będzie w codziennym życiu. Tak wysoka frekwencja utwierdza mnie w przekonaniu, jak potrzebne są takie spotkania, dlatego postanowiliśmy, że jesienią odbędzie się kolejna edycja „Kierunku: Zdrowie”, który stał się już dobrze rozpoznawalną lokalną marką kojarzoną z aktywnymi seniorami. Chciałbym również serdecznie podziękować wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tych spotkań – współorganizatorom oraz trenerom, którzy prowadzili dla Państwa różnorodne zajęcia

– podkreślał podczas wczorajszego spotkania Prezydent Witold Wróblewski.

Podczas podsumowania kampanii odbyło się również losowanie nagród wśród seniorów, którzy przynajmniej trzy razy wzięli udział w tegorocznych zajęciach.

Organizatorem kampanii był Witold Wróblewski Prezydent Elbląga, współorganizatorem Elbląska Rada Seniorów. Projekt został dofinansowany w ramach Funduszu Społecznego Grupy Żywiec.

 • Uzdrawiali ciało poprzez refleksologię
 • Uzdrawiali ciało poprzez refleksologię
 • Uzdrawiali ciało poprzez refleksologię
 • Uzdrawiali ciało poprzez refleksologię
 • Uzdrawiali ciało poprzez refleksologię
 • Uzdrawiali ciało poprzez refleksologię
 • Uzdrawiali ciało poprzez refleksologię
ilość zdjęć 7 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.