› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Warsztaty w Marwicy

› dzieci i rodzina 9 miesięcy temu    26.08.2018
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Warsztaty w Marwicy

Współpraca w grupie, radzenie sobie z emocjami, koncentracja na zadaniach poprzez działania artystyczne, twórcze. Takie cele przyświecają organizatorom Warsztatów Artystycznych IMPROWIZACJE, skierowanych do dzieci z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Orle Gniazdo” w Marwicy.

Podczas warsztatów zaproponujemy działania prowadzone przez artystów - plastyka, reżysera teatralnego oraz arteterapeutkę specjalizującą się w terapii przez ruch. - mówi Teresa Miłoszewska z CSE „Światowid”, organizatorka warsztatów. - Zorganizujemy zajęcia ruchowe, które budują komunikację pozawerbalną, głębszy kontakt dziecka ze sobą i możliwość wspólnej zabawy poprzez ruch, taniec i wspólną improwizację.

Dzieci będą mogły nauczyć się współpracy w grupie, otwartości, szacunku do drugiej osoby, wyznaczania swoich granic jak również radzić sobie z emocjami, nauczyć się koncentracji na zadaniu i najważniejsze bawić się w naturalnie twórczy sposób. Wykorzystane zostaną działania plastyczne, taniec i elementy improwizacji teatralnej.

Uczestnicy warsztatów m.in. samodzielnie wykonają zabawki sensoryczne, które działają na zmysły- nie tylko na wzrok, ale także na słuch i dotyk - dodaje Ewa Bednarska-Siwilewicz, instruktorka plastyki. - Zastosowanie ruchomych rekwizytów, zabawek sensorycznych wpływa na umiejętność różnicowania i poznawania świata, rozwija umiejętności manualne i wyobraźnię, pozwala zrozumieć pojęcia kształtu, powierzchni, właściwości faktur i materiałów - ich elastyczności, miękkości, sprężystości, pozwala na eksperymentowanie z formami trójwymiarowymi, dostarczając bodźców dla zmysłu dotyku.

Warsztaty będą miały na celu odtwarzanie i rozpoznawanie potencjału twórczego, korygowanie zaburzeń koordynacji ruchowej i dysfunkcji integracji sensorycznej, rozwój motoryki małej, poprzez świadome wykorzystywanie technik twórczych oraz umiejętności, tworzenie autorskich wypowiedzi dzieci.

Zajęcia, które organizowane są przez Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu w ramach zadania pn. „Przenikanie” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, rozpoczną się 27 sierpnia 2018 r. w Marwicy o godz.11.00 i realizowane będą przez trzy dni.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.