› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Warsztaty wyrobu kwasu chlebowego i nie tylko...

› zapowiedzi ponad rok temu    30.08.2019
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Warsztaty wyrobu kwasu chlebowego i nie tylko...

W upalne dni gasi pragnienie, jest bogaty w składniki odżywcze, przygotowuje się go z kilku prostych składników i jak smakuje? Mowa o kwasie chlebowym, który przeżywa swój renesans. W ramach tegorocznego Święta Chleba w sobotę w Kamieniczkach Elbląskich odbędą się warsztaty wyrobu tego popularnego napoju. Warsztaty tym ciekawsze, że odbędą się z udziałem naszych gości z miast partnerskich, Kaliningradu i Bałtyjska.

Poza kwasem chlebowym przygotowany zostanie również rosyjski chłodnik na bazie kwasu chlebowego tzw. okroszka. Uczestnicy warsztatów będą mogli również spróbować chleba z naszego regionu oraz Rosji i Białorusi.

O walorach zdrowotnych kwasu chlebowego opowie dr Józef Sadkiewicz, twórca Instytutu Sadkiewicza Centrum Przyjaznego Kształceniadziałającego przy Zakładzie Badawczym Przemysłu Piekarskiego Sp. z o.o. w Bydgoszczy. Swoim doświadczeniem dzielić się będzie również kucharka z Bałtyjska.

Natomiast w niedzielę coś dla amatorów ruchu i tańca. Kamieniczki Elbląskie będą miejscem warsztatów tańców regionalnych z Rosji i Polski.

•   Na warsztaty wyrobu kwasu chlebowego zapraszamy w sobotę, 31 sierpnia, do Kamieniczek Elbląskich w godzinach 12-14.

•   Na warsztaty nauki tańców regionalnych zapraszamy w niedzielę, 1 września, do Kamieniczek Elbląskich w godzinach 10-12.

Oba wydarzenia odbywają się w ramach projektu pn. „Chleb i naturalny kwas chlebowy – regionalne dziedzictwo kulinarne Warmii i Mazur oraz Obwodu Kaliningradzkiego” dofinansowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie w ramach konkursu WM DLA WM. Wsparcie współpracy międzynarodowej JST w województwie warmińsko-mazurskim w 2019 roku.

Łukasz Mierzejewski, Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.