› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Warto budować relacje w rodzinie. Trwa rekrutacja uczestników do rocznego programu wsparcia

› dzieci i rodzina 2 miesiące temu    13.03.2019
Informacja prasowa
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Warto budować relacje w rodzinie. Trwa rekrutacja uczestników do rocznego programu wsparcia

„Rodzina to siła” to główne przesłanie projektu, którego działania rozpoczną się w już w maju w nowej sali edukacyjno-animacyjnej na terenie Elbląga. Właśnie trwa rekrutacja uczestników do rocznego programu wsparcia pn. „Laboratorium Rodziny”.

W ramach projektu przewidziano warsztaty rozwojowo-edukacyjne dla rodziców i dzieci w ramach Akademii Mądrego Rodzica oraz Klubu Genialnych Dzieci. W projekcie zaplanowano liczne zajęcia artystyczne, wyjścia i wyjazdy integracyjne dla całych rodzin, wyjścia do kina, weekendowe spotkania w ramach zajęć pn. „Dzika Rodzina” oraz „Twórcza Rodzina” zakończone wspólnymi obiadami. Uczestnicy projektu otrzymają wsparcie psychologa, pedagoga i coacha. A wszystko to realizowane będzie w wyjątkowym, twórczym miejscu, które aktualnie przygotowujemy na potrzeby tej właśnie grupy odbiorców. W salach pojawiają się meble, pufki, zabawki, książki, pomoce dydaktyczne, ale też kubki, aby rodzice mogli sobie zrobić kawę.

- wymienia koordynatorka projektu. -

To wszystko czeka bezpłatnie na chętnych elblążan, którzy zdecydują się wziąć udział w projekcie „Laboratorium Rodziny”. Realizatorzy zapraszają do udziału całe rodziny reprezentowane przez osobę dorosłą, która spełnia minimum jedno z poniższych kryteriów: osoba samotnie wychowująca dzieci, rodzina 3+, osoba bezrobotna bądź nieaktywna zawodowo, rodzina korzystająca ze świadczeń pomocy społecznej bądź Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa, osoba niepełnosprawna, rodzic z dzieckiem z niepełnosprawnością, rodzina przeżywająca kryzysy lub osoba niesamodzielna, które z różnych względów potrzebuje wsparcia w codziennym funkcjonowaniu. To dla nich oraz ich dzieci zaplanowano cykl działań skoncentrowanych na nauce wzajemnego zrozumienia i szacunku, wzmacnianiu bliskości czy budowaniu wzajemnych relacji. A wszystko to w ramach aktywnego działania i doświadczania. Rekrutacja trwa do 16 kwietnia!

Osoby zainteresowane zgłoszeniem swojej rodziny do projektu powinny wypełnić formularz dostępny w biurze projektu przy ulicy Warszawskiej 55, codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-15.00. Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu telefonicznego z koordynatorką działania pod numerem: 795 896 336 lub e-mailowego: laboratorium. rodziny@idea.elblag.pl

Formularz zgłoszeniowy dostępny jest także wersji do pobrania na stronie www.idea.elblag.pl.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ podatnik
2 miesiące temu 1
Jestem ciekawy kto takie bzdety finansuje ? Podejrzewam, że nikt za swoje prywatne pieniądze tego nie robi.
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.