Weekend pełen sukcesów

› sport ponad rok temu    13.05.2019
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 1 / 100%

W miniony weekend elbląscy tancerze odnieśli sukcesy w dwóch turniejach ogólnopolskich oraz w  Mistrzostwach Europy Par Dorosłych na Łotwie.

11 maja na Łotwie w Salaspils odbyły się Mistrzostwa Europy Par Dorosłych w Tańcach Standardowych. Nasz klub reprezentował Michał Zacharewicz i Katarzyna Czyżyk. Michał i Kasia rywalizowali z 62 parami z całego świata i wytańczyli wysokie 19 miejsce.

W sobotę elbląscy tancerze wystartowali także na turniejach ogólnopolskich w Gdańsku oraz w Suszu.  Na I OTTS o Puchar Rektora Politechniki Gdańskiej zaprezentowało się  20 par z elbląskiego klubu. Dziewięć par stanęło na podium zdobywając pięć złote, jeden srebrny oraz trzy brązowe medale.

Poniżej najlepsze wyniki naszych tancerzy.

• 2 miejsce - Gabriel Pietras i Julia Kawa

W sobotę w Suszu został rozegrany XI OTTT o Puchar Burmistrza Susza. Trzy elbląskie pary wytańczyły złoty medal, jedna zdobyła medal srebrny a  cztery medal brązowy.