› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Witamina E a kondycja włosów

› poradnik ponad rok temu    2.04.2021
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Witamina E a kondycja włosów

Witamina E nazywana „witaminą młodości” działa korzystnie nie tylko na skórę, ale również na włosy. Jeżeli dostarcza się ją do organizmu w odpowiedniej ilości poprzez dietę i stosowanie określonych kosmetyków, pasma odwdzięczają się dobrą kondycją i pięknym wyglądem. W jaki sposób witamina E wpływa na stan włosów i skalpu?

Zdrowa skóra głowy

Witamina E pomaga naprawić i odbudować zniszczone komórki skóry. Może redukować stany zapalne i zapewniać odżywienie. Substancja przywraca do pracy mieszki włosowe, dzięki czemu kosmyki rosną szybciej i okazują się mocniejsze. Witamina E poprawia też krążenie. W ten sposób dodatkowo pobudza włosy do wzrostu. Jeżeli chcesz szybko cieszyć się długimi pasmami, wmasowuj regularnie w skórę głowy witaminowy olejek, wcierkę albo serum. W ten sposób poprawisz ukrwienie skalpu i przyspieszysz wchłanianie się substancji odżywczych do mieszków włosowych. Ponadto witamina E lepiej dotleni komórki skóry głowy. Wszystko to ograniczy wypadanie włosów i przyczyni się do ich szybkiego wzrostu.

Regulacja wydzielania sebum

Może się wydawać, że wsmarowując olejki z witaminą E we włosy i skórę głowy doprowadzi się do szybszego przetłuszczania pasm. Tymczasem kosmetyki pomagają regulować produkcję sebum. Wystarczy wmasować niewielką ilość olejku w skalp, by ograniczyć przetłuszczanie się włosów. Co więcej, witamina E poprawia kondycję błon skórnych. Działa na nie natłuszczająco, odżywczo, nawilżająco i regenerująco. Wszystko to sprawia, że gruczoły łojowe pracują prawidłowo, co poprawia kondycję skóry głowy i włosów.

Lśniące i gładkie włosy

Jeżeli narzekasz na zniszczone, puszące się kosmyki bez połysku, zastosuj kosmetyk z witaminą E na włosy. Substancja pomoże zregenerować pasma i naprawić uszkodzenia. Dzięki właściwościom antyoksydacyjnym witamina E będzie chronić włosy przed zniszczeniem i negatywnym wpływem czynników zewnętrznych. Substancja nadaje kosmykom blask, nawilżenie i gładkość, dlatego jest częstym składnikiem olejków czy serum.

Działanie antyoksydacyjne

Witamina E swojej specyficznej budowie zawdzięcza bycie silnym przeciwutleniaczem. W jej cząsteczce obecna jest grupa hydroksylowa łatwo reagująca z wolnymi rodnikami. Substancja chroni lipidy przed negatywnym działaniem wspomnianych czynników. Wnika częściowo do błony komórkowej, wychwytuje wolne rodniki i neutralizuje ich wpływ. W ten sposób chroni komórki skóry i włosów przed uszkodzeniami.

Wolne rodniki działają niekorzystnie na cebulki i mieszki włosów. Ich nadmiar przyczynia się do przedwczesnego siwienia w wyniku upośledzenia wytwarzania barwnika włosów. Kosmetyki z witaminą E pozwalają zatem na dłużej zachować swój naturalny kolor pasm. Można dodawać też wspomnianą substancję do gotowych produktów takich jak wcierki czy szampony.

Zdrowe, gładkie i błyszczące włosy są marzeniem wielu z nas. Na poprawę kondycji pasm może wpłynąć stosowanie kosmetyków z witaminą E oraz dbanie o jej odpowiednią podaż w diecie. Substancja odżywia skórę głowy i poprawia jej ukrwienie, działa regenerująco na pasma i neutralizuje wolne rodniki przyczyniające się do szybkiego siwienia. Zdecydowanie warto skorzystać z cennych właściwości witaminy E i włączyć ją do codziennych zabiegów pielęgnacyjnych.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
    ZADOWOLONY
  • 0
    ZASKOCZONY
  • 0
    POINFORMOWANY
  • 0
    OBOJĘTNY
  • 0
    SMUTNY
  • 0
    WKURZONY
  • 0
    BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.