› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Wlewy witaminowe - jak pomagają na kondycję włosów?

› poradnik ponad rok temu    1.07.2022
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Wlewy witaminowe - jak pomagają na kondycję włosów?

Problemy z włosami i skórą głowy często mają swoje podłoże z zbyt ubogiej w witaminy diecie. Każdy z nas zdaje sobie przecież sprawę z tego, jak ważne dla włosów jak i dla całego organizmu jest dostarczanie mu odpowiedniej ilości witamin oraz soli mineralnych. Chcąc poprawić kondycję swojej fryzury warto więc jeść więcej warzyw i owoców, zdrowych tłuszczy i ryb, ale można wspomóc się także wlewami witaminowymi dostępnymi w dobrych gabinetach trychologicznych.

Jakie witaminy i minerały są ważne dla włosów?

Trudno wskazać witaminę, która nie byłaby istotna dla kondycji włosów i nie przyczyniała się do jego pięknego wyglądu i zdrowego wzrostu. Można więc śmiało powiedzieć, iż wszystkie witaminy są dla włosów ważne, a ich niedobry są widoczne.

Przykładowo witamina A bierze udział we wzroście skórnej tkanki nabłonkowej i podziale komórek macierzy włosa. Jest to witamina niezwykle istotna ze względu na ilość keratyny we włosie, która to jest podstawowym budulcem włosa. Witaminę A określa się także retinolem. Gdy jej brakuje włosy mogą stać się kruche i łamliwe, a także matowe i mogą mieć tendencję do wypadania. By zwiększyć więc ilość witaminy A w spożywanych pokarmach, warto jeść marchew, natkę pietruszki, jarmuż, paprykę, szpinak, nabiał i jaja.

Dobra kondycja włosów bardzo często kojarzy nam się z odpowiednią ilością witamin z grupy B - i bardzo słusznie. Biotyna (B7), PP (niacyna, B3), B2 (ryboflawina), B5 (kwas pantotenowy), B12 (kobalamina), B6 (pirodoksyna) i inne witaminy z grupy B są dla włosów niezwykle istotne i wpływają na to, że wygląda on zdrowo oraz zdrowo rośnie. Objawami zbytniego braku witaminy z grupy B w organizmie będzie wypadanie włosów, powstawanie stanów zapalnych skóry głowy, powolny wzrost włosa, nadmierne przetłuszczanie się włosów, a nawet zmniejszanie odporności na zabiegi chemiczne i czynniki pogodowe.

Inną ważna witaminą jest witamina E, nazywana nie bez powodu witaminą piękna oraz młodości. Witamina ta to inaczej tokoferol, witamina wpływająca na prawidłowe funkcjonowanie naczyń krwionośnych i będąca silnym przeciwutleniaczem, dzięki czemu skutecznie chroni mieszki włosowe i włosy przed niekorzystnym działaniem wolnych rodników. Orzechy, migdały, awokado i dobrej jakości oleje roślinne to świetne źródło tej witaminy, po które zawsze warto sięgnąć.

Istotną dla włosów witaminą jest również witamina H, która także określana jest mianem witaminy piękna. To właśnie witamina H wspiera proces powstawania keratyny, stymuluje wzrost włosa oraz znacząco wzmacnia go od środka. Najlepszym źródłem witaminy H są żółtka jaj, dlatego dla pięknych i zdrowych włosów warto zjeść choć jedno jajko dziennie. 

Dla kondycji włosa bardzo ważne są również minerały, a wśród nich najważniejsze to: cynk, miedź, selen i żelazo.

Wlewy witaminowe u trychologa

Wlewy witaminowe to dziś bardzo popularne kroplówki, które stanowią idealnie skomponowaną mieszankę tego, czego najbardziej potrzebują włosy oraz organizm. Niestety, większość substancji odżywczych, które spożywamy drogą doustną nie jest wchłaniana z naszego układu trawiennego. Dlatego też dożylne podawanie witamin stało się obecnie tak popularne, ponieważ tą drogą nasz organizm efektywniej pobiera ważne dla niego składniki odżywcze oraz witaminy i minerały. Podanie składników aktywnych drogą dożylną powoduje omijanie przez nie etapu metabolizmu w wątrobie, dzięki czemu nie podlegają wpływowi enzymów trawiennych, co skutkuje nawet 100-procentową wchłanialnością podanych składników.

Wlewy witaminowe to dziś jeden z najbardziej polecanych i innowacyjnych zabiegów dostępnych w gabinetach trychologicznych. Poddanie się wlewowi zajmuje zazwyczaj około godzinę, ale dobre rezultaty jakie on przynosi są widoczne nawet przez kilka miesięcy.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
    ZADOWOLONY
  • 0
    ZASKOCZONY
  • 0
    POINFORMOWANY
  • 0
    OBOJĘTNY
  • 0
    SMUTNY
  • 0
    WKURZONY
  • 0
    BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.