› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Wojewódzki Szpital Zespolony wysoko w rankingu "WPROST"

› raporty ponad rok temu    18.05.2017
Maciej Markowski
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Wojewódzki Szpital Zespolony wysoko w rankingu  fot. archiwum elblag.net

Po kilku latach magazyn "WPROST" ponownie na podstawie stworzonych przez autorytety i ekspertów medycznych ankiet wyłonił najlepsze polskie szpitale. Rozesłano ponad dwa tysiące kwestionariuszy, w których pod uwagę brane były m.in. zakres diagnostyki dostępnej w danym szpitalu, liczba wykonywanych procedur leczniczych, współczynnik zakażeń pooperacyjnych czy liczba monitorowanych łóżek w pododdziale intensywnej opieki lekarskiej ze specjalizacją z kardiologii zatrudnionych w szpitalu, liczba łóżek i sal operacyjnych na oddziale etc. Wysoko wśród najlepszych ośrodków w Polsce znalazł się Wojewódzki Szpital Zespolony.

Prestiżowy ranking podzielony był na kilka kategorii, m.in. placówki specjalizujące się w chorobach serca (kardiochirurgia i kardiologia), placówki chirurgiczne, ortopedyczne, okulistyczne i ginekologiczne. W klasyfikacji najlepszych polskich szpitali chirurgicznych Wojewódzki Szpital Zespolony zajął 15. miejsce (najwyżej w rankingu znalazło się Centrum Onkologii im. prof. F. Łukaszczyka w Bydgoszczy). W zestawieniu szpitali kardiologicznych WSZ zajął 24. pozycję (najwyżej uplasowało się Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu). Najlepsze, bo 7. miejsce, elbląski szpital zajął w rankingu ginekologicznym (pierwszy był Szpital Uniwersytecki w Krakowie).

Ranking Szpitali 2017 został opracowany przez Centrum Konsultacyjne Medical Ranking wydawnictwa medycznego Termedia. Ankiety, o których wypełnienie poproszono szpitale, zostały opracowane przez zespół ekspertów w poszczególnych dziedzinach (pracownicy NFZ, profesorowie, konsultanci wojewódzcy i krajowi). Stworzyli oni system wag i algorytmów, na podstawie których oceniono oddziały.

Cały ranking można znaleźć pod tym LINKiem.

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 5

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 3
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Ja
ponad rok temu ocena: 100%  1
A czy brano pod uwagę jakość wykonywanych zabiegów i np.czas oczekiwania na przyjęcie w SOR? Napewno nie bo by zajęli ostatnie miejsce!
odpowiedz oceń komentarz 3 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.