› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Wspaniała wiadomość dla miłośników wypoczynku na Mierzei Wiślanej!

› region ponad rok temu    4.10.2017
Marcin Mongiałło
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Wspaniała wiadomość dla miłośników wypoczynku na Mierzei Wiślanej! fot. Marcin Mongiałło

To wspaniała wiadomość dla wszystkich rowerzystów, miłośników odpoczynku nad Bałtykiem i długich, nadmorskich wojaży na dwóch kółkach. Kilka dni temu, w obecności m.in. marszałka województwa pomorskiego Mieczysława Struka, uroczyście otwarto nową ścieżkę rowerową, która łączy Krynicę Morską z Piaskami.

Szutrowa trasa o szerokości 3 metrów (plus pobocze) rozpoczyna się w pobliżu budynku Straży Granicznej i biegnie aż do Granicy Państwa - jej długość wynosi 15,3 km. Warto dodać, że pas Mierzei Wiślanej - w tym przede wszystkim znajdujące się tam plaże - położony za Krynicą Morską jest znacznie słabiej wykorzystywany przez turystów. Nowa droga rowerowa z pewnością wpłynie na większą dostępność tych wspaniałych, wolnych od hałasu miejsc.

W uroczystym wydarzeniu uczestniczyli m.in. burmistrz Krynicy Morskiej Krzysztof Swat, marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk, starosta nowodworski Zbigniew Ptak oraz nadleśniczy Nadleśnictwa Elbląg Mariusz Potoczny. 

To dopiero początek wielkiej inwestycji turystycznej. Przewiduje się, że w ciągu kilku lat nadmorski rowerowy szlak połączy Mikoszewo z Piaskami, czyli będzie przebiegał przez cały polski odcinek Mierzei Wiślanej. 

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 9

 • 7
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.