› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Współtworzyła EKT „Jantar”, dziś jej życie jest zagrożone. Natasza czeka na Waszą pomoc!

11 miesięcy temu    16.03.2019
Marcin Mongiałło
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Natasza PęcherzewskaNatasza Pęcherzewska fot. archiwum rodzinne

Natasza Pęcherzewska wiele lat temu tańczyła Zespole Pieśni i Tańca „Ziemia Elbląska”, następnie współtworzyła Elblaski Klub Tańca „Jantar” (jest instruktorką tańca), dzięki któremu Elbląg jest dzisiaj jednym z najważniejszych ośrodków tańca towarzyskiego w Polsce i Europie. Obecnie elblążanka (od wielu lat mieszkanka Trójmiasta) potrzebuje Waszej pomocy. 21 stycznia 2019 r. zdiagnozowano u niej nowotwór złośliwy języka. Jeszcze w marcu bieżącego roku czeka nią trudna operacja. Następnie odbędzie długą, kosztowną rehabilitację.

Jak podkreślają jej przyjaciele, Natasza to osoba o wielkim sercu, radosna, pełna pasji i zaangażowania. Z wykształcenia i zamiłowania pedagog i dogoterapeutka. Od lat współtworzy Fundację Dogtor, jedną z pierwszych w Polsce organizacji zajmujących się dogoterapią. Na co dzień pracuje z osobami niepełnosprawnymi. Przy udziale specjalnie wyszkolonych psów prowadzi zajęcia dla dzieci i dorosłych, pomagając im w rehabilitacji i powrocie do zdrowia.

Pracuje także jako wykładowca na uczelniach prowadząc przedmioty metodyczne na kierunkach pedagogicznych. Głównie na Uniwersytecie Gdańskim, a także Gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych, Ateneum, PWSH Pomerania w Chojnicach oraz w Pomorskiej Wyższej Szkole Nauk Stosowanych.

Niestety, Natasza nie może już wykładać i prowadzić zajęć terapeutycznych. Wynagrodzenie z pracy na pół etatu wystarcza na opłatę raty kredytu mieszkaniowego i część rachunków. Na zwolnieniu lekarskim otrzymuje tylko 80 % wynagrodzenia. Potrzeby związane z leczeniem są bardzo pilne i znacznie większe niż możliwości finansowe samej Nataszy, jej rodziny i najbliższych.

Chcemy Jej pomóc i zebrać fundusze na niezbędne leczenie po operacji (immunoterapię), rehabilitację, środki uśmierzające ból, konieczne specjalistyczne badania (nie wszystkie są refundowane), podstawowe potrzeby na kilka miesięcy po operacji, a już teraz odbudowanie kondycji fizycznej przed operacją i po niej. Obecnie, na co zwracają uwagę lekarze, Natasza jest wychudzona i słaba, co zwiększa ryzyko komplikacji pooperacyjnych lub odsunięcie niezbędnej operacji na później. Dlatego już teraz niezbędne są specjalne preparaty i odżywki, które odbudują jej masę i siły. Stwierdziliśmy, że nie ma rzeczy niemożliwych i chcemy podjąć wyzwanie razem z Nataszą.

– informują osoby zaangażowane w pomoc dla Nataszy.

Możecie pomóc Nataszy za pośrednictwem profilu na portalu Zrzutka.pl:

https://zrzutka.pl/pomoz-nataszy-pokonac-raka

Pod tym linkiem znajdziecie też dużo więcej informacji na temat Nataszy Pęcherzewskiej.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 20

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 19
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Pomagam
11 miesięcy temu ocena: 100%  1
Wspaniała osoba... Dobro zawsze wraca. Warto pomagać.
odpowiedz oceń komentarz 6 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.