› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Wybieramy farbę do włosów - 3 kluczowe czynniki

› poradnik 9 miesięcy temu    30.12.2019
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Wybieramy farbę do włosów - 3 kluczowe czynniki

Włosy są naszą wizytówką - zadbane, lśniące i puszyste, przyciągają wzrok i podkreślają urodę. Jednym z ważniejszych ich aspektów, obok zdrowej kondycji, jest dobrze dobrany kolor. Aby tak się stało, warto dobrze zastanowić się przed zakupem środka do koloryzacji. Poniższe wskazówki pomogą Ci podjąć dobrą decyzję.

Farba z czy bez amoniaku?

Na samym początku warto odnieść się do powtarzanego w reklamach hasła, że dany produkt nie ma w swoim składzie amoniaku. Ma to przyciągnąć klientów, którzy w obawie przed uszkodzeniem włosów, chcą wybrać łagodniejszy produkt. Ale czym tak naprawdę jest amoniak? Jest to gaz, którego zadaniem jest rozchylenie włókna włosów tak, aby pigment w środku do koloryzacji mógł w nie wniknąć bez przeszkód. Warto jednak wiedzieć, że w farbach pozbawionych amoniaku i tak używane są substancje, które mają utrwalić kolor. Jest nią, np.  monoetyloamina(MEA), która ma takie same zadanie jak wspomniany gaz. Ich przewagą jest jednak  to, że nie wydzielają duszącego drażniącego nozdrza zapachu, który jest typowy właśnie dla farb z amoniakiem.

Kolor farby a typ urody

Zmiana koloru włosów może całkowicie odmienić nasz wizerunek, dlatego lepiej solidnie przemyśleć to, jaki odcień wybrać, aby efekt był powalający. Jeśli dobrze dobierzesz kolor farby do włosów do karnacji, będziesz miała szansę na ukrycie pewnych mankamentów urody oraz podkreślenie swoich atutów. Osoby o jasnej skórze i jasnym odcieniu oczu, dobrze się będą prezentować z zimną barwą. Z kolei panie o ciemniejszym karnacji powinny poszukać koloru farby o ciepłym odcieniu, aby nie stanowiła ona kontrastu z typem urody. Poniżej przykłady:

 • zimna karnacji (blada, porcelanowa skóra, która na słońce reaguje zaczerwienieniem) - pasować będzie blond, zimne odcienie brązu oraz rudy wpadający w czerwień, np. burgund.
 • ciepła karnacja (skóra brzoskwiniowa, oliwkowa, łatwo opalająca się) - miodowy blond, jasny lub średni brąz.

Kontrasty między typem karnacji a kolorem farby raczej nie są pożądane.

Naturalnie czyli jak?

Obecnie w drogeriach i aptekach można kupić roślinne środki do koloryzacji. Są one do nabycia w postaci henny a takie proszków, które rozcieńcza się z wodą. Minusem henny jest to, że nie ma aż tak dużej palety dostępnych kolorów, dlatego osoby o ściśle określonych wymaganiach mogą mieć problem ze znalezieniem właściwego odcienia.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.