› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Wybór między drewnianym a turystycznym łóżeczkiem dla dziecka

› bieżące 4 miesiące temu    6.05.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Wybór między drewnianym a turystycznym łóżeczkiem dla dziecka

Sen dla niemowlaka jest niezbędny, aby można było mówić o prawidłowym jego rozwoju. Zapewnienie jak najlepszych warunków do niego leży oczywiście po stronie rodziców. Powinni oni czuwać w nocy, karmić, a także odpowiednio dobrać pościel oraz łóżeczko.

Nie jest to w żadnym razie prosta sprawa, ponieważ to w kołyseczce dziecko będzie głównie spędzać pierwszy miesiące swojego życia. Dlatego tak ważne jest dobranie tej właściwego. W ofercie można znaleźć zarówno modele drewniane, jak i turystyczne. Jaki zatem wybrać?

Drewniane łóżeczko

Kto by pomyślał, że jeszcze nie tak dawno temu decyzja co do łóżeczka była prosta i klarowna, ponieważ była ograniczona do jednego modelu, właśnie drewnianego. Jednakże mimo dzisiejszej znacznie większej palety dostępnych rodzajów wcale nie można mówić o łatwiejszym wyborze. Kołyska wykonana z drewna charakteryzuje się solidnym stelażem, zdolną do regulacji podstawą i wyjmowanymi szczebelkami. Bardziej restrykcyjni pod względem sprzętu rodzice mogą również wybrać te posiadającą szufladę czy dziecięce nadruki.

Największym atutem takiego łóżeczka jest jego wytrzymałość. Z powodu dużego ciężaru nie trzeba się martwić o to, że maleństwo przewróci się w nocy. Z kolei za sprawą szczebelek będzie ono mogło bez pomocy Mamy i Taty wchodzić oraz wychodzić z posłania.

Paradoksalnie jego największa wada jest jednocześnie jego zaletą. Solidność drewna może doprowadzić do tego, że maluch niechcący się o nie uderzy. Rozwiązaniem w tej kwestii jest zakup ochraniaczy, amortyzujących obrażenia.

Turystyczne łóżeczko

Cechą charakterystyczną turystycznego łóżeczka jest możliwość łatwego jego przenoszenia. Dlatego jest to świetne rozwiązanie w przypadku podróży, można je bowiem szybko złożyć i umieścić w bagażniku. Część modeli posiada również bok z możliwością rozsuwania, aby dziecko mogło samodzielnie wejść do miejsca spania.

Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby zamienić łóżko w kojec, który można przenieść w każde miejsce, na przykład do jadalni. Nie sposób również o wspomnieć o jego mniejszych (w porównaniu do modelu drewnianego) rozmiarach, dzięki czemu zajmuje znacznie mniej miejsca. Dobrym rozwiązaniem jest wybór łóżeczka turystycznego - https://dwamichaly.pl/product-pol-431-Lozeczko-turystyczne-Comfort-Plus-szaro-mietowy.html, które posiada szereg przydatnych funkcji oraz jest niezwykle wygodne.

Niestety, łatwość w montażu tego typu łóżeczek nie przykłada się bezpośrednio na ich proste składanie i rozkładanie. Trzeba też pamiętać o tym, że nie ważą one zbyt dużo, dlatego dziecko może przez przypadek się z nimi przewrócić.

Podsumowanie

Niezależnie do selekcji jednego z dwóch wyżej wymienionych łóżek, nie należy w tej kwestii oszczędzać i iść na żadne kompromisy finansowe kosztem kupna gorszego produktu. Nie ma przecież nic cenniejszego niż zdrowie dziecka.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.