› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Wykluczenie społeczne? A może nie…

› bieżące 10 miesięcy temu    16.01.2023
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Wykluczenie społeczne? A może nie…

Elbląska Liga Kobiet Polskich zaprasza na bezpłatne porady prawne i psychologiczne, wsparcie rodzinno – pedagogiczne i mediacje. Elbląska LKP pozyskała dotacje w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińskiego, aby wspierać osoby, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej.

- W ramach projektu zapewniamy nieodpłatne poradnictwo prawne i psychologiczne, nasi specjaliści zajmują się również wsparciem rodzinno – pedagogicznym i mediacjami – mówi Danuta Janczuk, przewodnicząca elbląskiej LKP. – Często mówiąc o osobach zagrożonych wykluczeniem automatycznie myślimy o jakimś rodzaju patologii, takie mamy schematy myślowe, uprzedzenia i stereotypy, którym się poddajemy.

Tymczasem wcale nie musi być to zgodne z prawdą. Każdego z nas spotykają w życiu nieprzewidziane i przykre w skutkach zdarzenia, które mogą prowadzić do zakwalifikowania nas w poczet osób wykluczonych społecznie. Może to być nagła utrata pracy, czyjaś choroba albo śmierć. I w takich sytuacjach stajemy się nagle bezradni wobec sytuacji, której jesteśmy uczestnikami.

W ramach bezpłatnego poradnictwa chcemy takim osobom pomóc stanąć na nogi. W ramach projektu stowarzyszenie oferuje indywidualną diagnozę, profesjonalne poradnictwo dla rodziców, zajęcia wzmacniające relacje rodzinne, wsparcie rozwojowe, warsztaty komunikacji w rodzinie, spotkania z prawnikiem, psychologiem, pedagogiem i terapeutą uzależnień, zajęcia z dietetykiem, trenerem personalnym, a również zajęcia informatyczne.

- Mamy szeroką ofertę, zarówno dla osób, które z jakichkolwiek względów są zagubione i zrozpaczone, jak i dla tych, który po prostu szukają sposobu na uatrakcyjnienie swoich relacji rodzinnych, rozwinięcie ich poprzez wspólną zabawę i naukę, przebywanie z sobą - dodaje Danuta Janczuk. - Żyjemy w trudnym świecie, starając się zapewnić byt sobie i rodzinie, często nie myślimy o relacjach rodzinnych, które w obecnej rzeczywistości bywają osłabione. Wiele razy słyszę, że dzieci nie chcą mówić o sobie, rodzice o ich „przewinieniach” dowiadują się np. od nauczycieli i dlaczego tak? Albo małżeństwa, o których ktoś z zewnątrz, powie, że są idealne nagle się rozpadają. Chcemy, aby takie osoby skorzystały z naszego projektu, po to, aby mogły poprawić swój komfort psychiczny i relacje rodzinne.

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie mogą kontaktować się pod adresem lkp.elblag@wp.pl na FB lub pod nr telefonu 55 233 49 23.

Liga Kobiet Polskich realizuje projekt " Wsparcie Osób Wykluczonych"- program współfinansowany z EFS w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020 LKP oddział Elbląg.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.