› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Wymioty u dziecka - co jest ich przyczyną?

› poradnik 10 miesięcy temu    19.12.2017
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Wymioty u dziecka - co jest ich przyczyną?

Wymioty, czy to u dorosłych, czy u dzieci najczęściej łączone są z zatruciem pokarmowym, czy zjedzeniem czegoś nieświeżego. Często słusznie. Natomiast sprawa komplikuje się, gdy wymiotuje niemowlę, roczne dziecko lub nastolatek, którego dolegliwości nie opuszczają przez kilka dni.

Malutkie dzieci nie spożywają zbyt różnorodnych pokarmów (najczęściej mleko matki, mleko modyfikowane lub pojedyncze warzywa i owoce), dlatego mówienie o zatruciu pokarmowym często jest błędem. Kolejną rzeczą, jaka przychodzi nam do głowy przy maluchach to rotawirus, co czasami okazuje się prawdą.

Jako rodzice i osoby dorosłe musimy pamiętać, że wymioty u dzieci mogą mieć wiele różnych przyczyn i zdarza się, że sugerują poważną chorobę. Dlatego w początkowej fazie bardzo ważne jest niedopuszczenie do odwodnienia organizmu – po każdym wymiotowaniu, odczekujemy kwadrans i podajemy dziecku płyn po jednym łyczku lub na łyżeczce, by nie sprowokować kolejnych wymiotów.

Następną bardzo ważną rzeczą jest uzupełnianie straconych elektrolitów. Tutaj już musimy sięgnąć po coś innego niż tylko woda. Warto zadbać o to, żeby był to środek odpowiedni dla małego organizmu, środek, który będzie podany w odpowiedniej dawce i formie. Warto również, aby miał inny smak niż naturalny, to na pewno zachęci dziecko do wypicia.

Najlepszym środkiem, spełniającym wszystkie powyższe kryteria jest Orsalit. Na stronie internetowej produktu (www.orsalit.pl) znajdziemy wszystkie niezbędne informacje, które wyposażą nas w odpowiednią wiedzę m.in Jak uzupełniać elektrolity w organizmie?.

Prawidłowy poziom nawodnienia organizmu pozwoli na utrzymanie ich na odpowiednim poziomie oraz nie narazi nas i dzieci na takie dolegliwości jak skurcze mięśni, zaburzenia pracy serca, nerwowość, zmęczenie, senność, bóle głowy i spadek ciśnienia krwi. Pamiętajmy również, że przy utrzymujących się kilka dni wymiotach oraz którejkolwiek z powyższych dolegliwości niezwłocznie musimy zgłosić dziecko do lekarza!

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.