› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Wyrok na gwałciciela za łagodny. Prokuratura złożyła apelację

› sąd ponad rok temu    27.12.2017
Redakcja elblag.net
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
Wyrok na gwałciciela za łagodny. Prokuratura złożyła apelację

Prokuratura Rejonowa w Elblągu skierowała apelację na wyrok elbląskiego sądu w sprawie gwałtu na tłumaczce dokonanego przez ratowników medycznych. Mariusza C.  elbląski sąd uznał winnym i skazał na 2 lata bezwzględnego pozbawienia wolności oraz przyznał od niego na rzecz pokrzywdzonej 10.000 zł zadośćuczynienia. Natomiast Jarosław G. został uniewinniony

Przypomnijmy. 35 - letnią tłumaczkę mieli zgwałcić dwaj ratownicy medyczni elbląskiego szpitala podczas szkolenia w Kaliningradzie we wrześniu 2013 roku. W maju 2015 roku Sąd Rejonowy w Elblągu za gwałt i inne czynności seksualne skazał Mariusza C. na 2 lata więzienia w zawieszeniu na 5 lat, a Jarosława G. - na 8 miesięcy w zawieszeniu na 3 lata. Zasądził też od oskarżonego Mariusza C. na rzecz pokrzywdzonej kwoty 30 tys. zł tytułem zadośćuczynienia za doznaną krzywdę, a od  Jarosława G. kwoty 10 tys. zł. 

Obie strony nie były z wyroku zadowolone. Po apelacji Sąd Okręgowy w Elblągu uchylił wyrok i przekazał sprawę do ponownego rozpatrzenia. W marcu 2016 roku proces ruszył od początku. Były przesłuchania świadków, oskarżonych i biegłych. Pokrzywdzona nie stawiała się w sądzie. Sędzia nałożył 500 złotych grzywny. Gdy pełnomocnik oskarżonej złożył wniosek, żeby jej przesłuchanie odbyło się w drodze wideokonferencji sąd zgodził się. Taka rozprawa odbyła się. 

Cały czas proces toczył się za zamkniętymi drzwiami.
W elbląskim sądzie 20.11 zapadł wyrok  w sprawie gwałtu na tłumaczce. Mariusza C.  elbląski sąd uznał winnym i skazał na 2 lata bezwzględnego pozbawienia wolności oraz przyznał od niego na rzecz pokrzywdzonej 10.000 zł zadośćuczynienia. Natomiast Jarosław G. został uniewinniony. 

Elbląska prokuratura nie zgodziła się z nim i złożyła apelację. 

Ten wyrok krytykowało nie tylko wielu internautów, ale także  Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości i prokurator generalny.

Trzeba być całkowicie pozbawionym empatii i człowieczeństwa, by dokonać tak odrażającej zbrodni na chorej na epilepsję kobiecie. Taki wyrok ofiara mogła odebrać jako kpinę z jej cierpienia. Jej oprawcom należy się surowa kara, a nie łagodne traktowanie. Dlatego jako prokurator generalny polecę złożenie apelacji 

– mówił Zbigniew Ziobro. Podajemy za onet.pl 

Jak się dowiedzieliśmy elbląskim wyrokiem interesują się także inne instytucje. 

Sprawa pozostaje w zainteresowaniu Prokuratury Krajowej i Prokuratury Regionalnej w Gdańsku, które również dostrzegają zasadność zaskarżenia zapadłego orzeczenia oraz konieczność oceny w drodze postępowania służbowego zasadności proponowania zakończenia postępowania w trybie konsensualnym

    - informuje prokurator Iwona Piotrowska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Elblagu. 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 2
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ erg42
ponad rok temu 2
Ot i jest event. Ciekawe ile czasu będziemy tłuc tę ?
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ karo
ponad rok temu 1
A wy nadal MIAŁ zgwałcic !!!!!!!!!!!!!!!!1
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.