› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Z elbląskiego Orła do siatkarskiej Reprezentacji Polski

› sport ponad rok temu    15.03.2017
Maciej Markowski
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Z elbląskiego Orła do siatkarskiej Reprezentacji Polski fot. archiwum elblag.net

Trener seniorskiej kadry kobiet w siatkówce Jacek Nawrocki wraz ze swoim sztabem szkoleniowym podał nazwiska 43 zawodniczek, które będą w najbliższym sezonie rywalizowały z białym orzełkiem na piersi w turniejach. Wśród powołanych nie mogło zabraknąć podstawowej rozgrywającej i elblążanki zarazem, czyli Joanny Wołosz z Chemika Police. Powołanie na zgrupowanie może otrzymać nie tylko ona, ale również 18-letnie dowodząca E. Leclerc Orła oraz MKS Truso, czyli Weronika Wołodko. Selekcjoner kadry będzie wybierał zespoły na konkretne akcje szkoleniowe. Lista rzecz jasna może ulec zmianie.

Jacek Nawrocki powtarza sportowy aforyzm, że drzwi do kadry nie są zamknięte przed żadną siatkarką, ale lista przedstawiona przez niego wyraźnie wskazuje na odmładzanie reprezentacji. Sam trener nie ukrywa zresztą w wypowiedziach medialnych, że poszukuje nowych twarzy do swojej drużyny:

- Nie ukrywam, że szukamy przede wszystkim nowych kandydatek, głównie na pozycję przyjmującej. [...] Chcemy iść natomiast drogą spoglądania w przyszłość i dawania szans tym młodszym siatkarkom. Nikomu drzwi do kadry jednak nie zamykamy - wyjaśniał szkoleniowiec.

Weronika Wołodko jest odpowiednim przykładem tego, w jakim kierunku chce podążać trener Nawrocki. Rozgrywająca II-ligowego Orła oraz półfinalisty juniorskich Mistrzostw Polski MKS-u Truso to kolejna niezwykle utalentowana rozgrywająca doskonaląca się w Elblągu, przed którą owocna i bardzo długa kariera. Jej umiejętności szkoleniowiec mógł podziwiać na własne oczy w meczu przygotowującym do potyczki 1/2 finału juniorskich rozgrywek w Bydgoszczy pomiędzy Truso a Treflem Malbork. Nastoletnia zawodniczka była także wcześniej powoływana do reprezentacji młodzieżowych. Ostatnio trener Wiesław Popik (U-20) sięgnął po nią przy okazji turnieju kwalifikacyjnego do lipcowych Mistrzostw Świata w Meksyku.

Na swojej pozycji w dorosłej kadrze ma olbrzymią konkurencję. Obok niej wśród 43 powołanych jest 6 innych rozgrywających: Joanna Wołosz, Izabela Bełcik, Alicja Grabka, Marlena Pleśnierowicz, Ewelina Polak oraz Ewelina Tobiasz. Póki co za reżyserię gry kadry odpowiadają dwie pierwsze siatkarki, ale z pewnością każda z nich dostanie swoje szanse na pokazanie się w narodowych barwach i być może na stałe przekona do siebie trenera Nawrockiego.

Wszystkie zawodniczki powołane na ten sezon:

Rozgrywające: Izabela Bełcik, Joanna Wołosz, Alicja Grabka, Weronika Wołodko, Marlena Pleśnierowicz, Ewelina Polak, Ewelina Tobiasz;

Środkowe: Klaudia Alagierska, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Kamila Ganszczyk, Magdalena Hawryła, Agnieszka Kąkolewska, Monika Ptak, Ewa Kwiatkowska, Gabriela Polańska, Maja Tokarska;

Skrzydłowe: Monika Bociek, Anna Bączyńska, Aleksandra Rasińska, Roksana Brzóska, Magdalena Damaske, Berenika Tomsia, Matryna Grajber, Julia Twardowska, Anna Grejman, Koleta Łyszkiewicz, Aleksandra Wójcik, Małgorzata Jasek, Tamara Kaliszuk, Ewelina Krzywicka, Natalia Murek, Natalia Mędrzyk, Emilia Mucha, Olivia Różański, Malwina Smarzek, Magdalena Stysiak, Katarzyna Zaroślińska;

Libero: Adriana Adamek, Aleksandra Krzos, Paulina Maj-Erwardt, Agata Witkowska, Maria Stenzel, Agata Sawicka.

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 3
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.