› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 09.2019

galeria zdjęć

wszystkie ›

Zarobili na nierządzie ponad 3 miliony złotych. Jest akt oskarżenia

› policja 5 miesięcy temu    30.01.2020
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 Zarobili na nierządzie ponad 3 miliony złotych. Jest akt oskarżenia

Do  Sądu Okręgowego w Gdańsku wpłynął akt oskarżenia przeciwko 20 osobom z zarzutami o popełnienie 56 przestępstw w tym m.in. udział w zorganizowanej grupie przestępczej czerpiącej korzyści z cudzego nierządu. Oskarżeni to mieszkańcy województw pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Działali w okresie od listopada 2010 roku do marca 2018 roku.

Jak ustalił prokurator Pomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Gdańsku, pod kierownictwem Tomasza D. ps. „Dworas”, Patrycji H., Roberta K., Daniela G. oraz Patryka M. funkcjonowała zhierarchizowana grupa, działająca według ustalonego podziału ról. Jej członkami mieszkańcy województw  pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. 
W skład szajki wchodziły telefonistki, kierowcy oraz ochroniarze, czerpiący korzyści majątkowe z prostytucji od co najmniej 24 kobiet. W charakterze telefonistek pracowały Ewa D., Patrycja H., Sonia K., Maja K. oraz Agata M., które obsługiwały kobiety trudniące się prostytucją poprzez umawianie ich z klientami, kierując ich do lokali należących do grupy. 

Klienci czerpali informacje o świadczonych usługach przede wszystkim z portali internetowych, na których ogłoszenia umieszczali członkowie grupy. Za usługę klienci agencji towarzyskiej płacili od 150 do 300 złotych

- ujawnia prokurator Ewa Bialik, Rzecznik Prasowy Prokuratury Krajowej
Odpowiedzialni za ochronę lokali i pracowników byli Łukasz Ł. i Michał Z., natomiast za pozyskiwanie kobiet do pracy na rzecz grupy, niejednokrotnie przejmując je z innych zorganizowanych grup przestępczych, byli Kewin B. oraz Tomasz D. – uprzednio karani za przestępstwa kryminalne zniszczenia mienia, kradzieży i pobicia. W skład grupy wchodzili również kierowcy wożący kobiety do klientów Arkadiusz Ś., Robert K., Daniel G. i Paweł W., który ponadto nadzorował pracę nie mniej niż dwudziestu kobiet. Wszystkie wymienione osoby miały świadomość uczestnictwa w zorganizowanej grupie przestępczej według ustalonego podziału ról.

Łączny zysk grupy przestępczej z popełnionych przestępstw wyniósł około 3,1 miliona złotych. Prokurator zabezpieczył ponad 830 tysięcy złotych

- informuje prokurator Ewa Bialik
Podczas przeszukań osób, nieruchomości i ruchomości należących do członków grupy, funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji w Gdańsku, ujawnili:

obecność środków odurzających i substancji psychotropowych oraz broń w postaci pistoletu Carreras RS34 wraz z amunicją, na których posiadanie oskarżeni nie mieli wymaganego pozwolenia. Ponadto podczas przeszukania Daniela G. ujawniono przy nim dokument potwierdzający tożsamość innej osoby w postaci dowodu osobistego

- wylicza prokurator Ewa Bialik
Wobec sześciu oskarżonych prokuratura zastosowała zabezpieczenia majątkowe na łączną kwotę ponad 830 tysięcy złotych.

Po zakończonym śledztwie  prokurator Pomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Gdańsku, skierował do Sądu Okręgowego w Gdańsku akt oskarżenia przeciwko 20 osobom zarzucając im popełnienie łącznie 56 przestępstw w tym m.in. udział w zorganizowanej grupie przestępczej czerpiącej korzyści z cudzego nierządu. 
 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.