› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Zdrowotne właściwości produktów z aronii

› poradnik 11 miesięcy temu    1.10.2020
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Zdrowotne właściwości produktów z aronii

Niepozorna, na pierwszy rzut oka przypomina owoce borówki - taka właśnie jest aronia. Jej rodzimymi terenami są szerokie przestrzenie Ameryki Północnej, choć na dobre zadomowiła się też i w naszym klimacie. Stosunkowo rzadko można spotkać ją rosnącą dziko w lasach, za to jest bardzo popularna między innymi w ogródkach działkowych. Herbata z aronii doskonale smakuje w zimowy wieczór, podobnie zresztą, jak gęsty sok z aronii.

Jakie właściwości odżywcze ma aronia?

O tym, że po owoce i warzywa warto sięgać jak najczęściej, od wielu lat przekonują dietetycy i specjaliści od zdrowego żywienia. Zakrojone na szeroką skalę kampanie społeczne powoli przynoszą zamierzony skutek. Jeszcze do niedawna absolutną podstawę diety Polaków stanowiło mięso, a obecnie każdy z nas wśród swoich znajomych ma coraz więcej osób, dla których to właśnie warzywa i owoce są bazowymi produktami do przygotowywania codziennych posiłków. 

Owoce są cennym źródłem witamin i innych składników odżywczych korzystnie wpływających na zdrowie człowieka. Zastanawiasz się, dlaczego herbata z aronii ma tak wielu zwolenników na całym świecie? To ogromny zastrzyk witaminowy! Jeżeli nie możesz sięgnąć po filiżankę ulubionej herbaty, a chcesz dostarczyć organizmowi wymaganą dawkę witamin, wówczas zamiennikiem może okazać się aronia w tabletkach. Zależy Ci na produktach wysokiej jakości, które są oferowane w przystępnych cenach? Zapoznaj się z ofertą dostępną na stronie https://bobicapolska.pl/ - znajdziesz tam zarówno przepyszny gęsty sok z aronii, jak i aronię w tabletkach.

Aronia słynie z tego, że jest bogata w witaminy. Na długiej liście składników o wręcz zbawiennym wpływie na zdrowie człowieka można znaleźć między innymi witaminę C, witaminę E, czy witaminy z grupy B. Po produkty z aronii warto sięgać również ze względu na to, że znajdują się w nich wartościowe składniki mineralne, a wśród nich na przykład:

 • wapń,
 • jod,
 • potas, 
 • żelazo.

Dostarczając regularnie organizmowi komplet witamin i minerałów można spać spokojnie i nie trzeba się martwić o osłabiony układ odpornościowy.

Dlaczego warto sięgać po produkty z aronią?

Herbata z aronii czy gęsty sok z aronii to doskonały sposób na zdrowotną profilaktykę. Zawarte w tych owocach substancje pomagają wzmocnić organizm i zmniejszają ryzyko zachorowania na wiele groźnych schorzeń. Okazują się także pomocne przy leczeniu hemoroidów, używane są na szeroką skalę w przemyśle kosmetycznym, poprawiają koncentrację oraz przyspieszają pracę szarych komórek. Każdy, kto chce się cieszyć dobrym zdrowiem, powinien oprzeć swoją dietę na owocach i warzywach, przed zmianą diety warto jednak sprawdzić, czy w organizmie nie występują deficyty kluczowych składników odżywczych.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.