› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Zielone herbaty Loyd – natura w służbie zdrowia

› bieżące 3 miesiące temu    19.03.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Zielone herbaty Loyd – natura w służbie zdrowia

Zielona herbata to napój znany od ponad 4000 lat wywodzący się z Chin. Różni się od czarnej herbaty smakiem i aromatem oraz sposobem produkcji, dzięki któremu zachowuje swoje wartościowe substancje. Wykazuje działanie lecznicze, a to dzięki zawartości polifenoli, kofeiny oraz mikroelementów, takich jak np. wapń, żelazo, cynk oraz witamin A, B1,B2, C, E i K. Jaki wpływ na nasz organizm ma picie zielonej herbaty?

Zielona herbata, czyli eliksir zdrowia

Zielona herbata to doskonała alternatywa dla porannej kawy, przy czym jest to rozwiązanie dużo zdrowsze. Kofeina zawarta w zielonej herbacie działa zdecydowanie wolniej, a co tym idzie, efekt jej działania utrzymuje się w organizmie dłużej. Ważne jest jednak, by zieloną herbatę parzyć maksymalnie 2-3 minuty – w innym wypadku uzyskamy efekt odwrotny do zamierzonego, tzn. działanie pobudzające zostanie zastąpione relaksującym. Regularne picie zielonej herbaty wspomaga proces spalania tłuszczu oraz przyspiesza przemianę materii. Ma również pozytywny wpływ na naszą zdolność koncentracji i przyswajanie wiedzy. Jest ponadto bogatym źródłem fluoru, a co za tym idzie, chroni zęby przed próchnicą. Antyoksydanty zawarte w zielonej herbacie niwelują wolne rodniki, które odpowiadają za proces starzenia się organizmu. Napar wykazuje działanie antybakteryjne i przeciwzapalne oraz podnosi odporność. Wpływa pozytywnie na proces mineralizacji kości, obniża poziom cholesterolu oraz zapobiega chorobom serca i układu krwionośnego. Według badań regularne picie zielonej herbaty w znacznym stopniu zmniejsza ryzyko wystąpienia raka piersi. Zawarta w zielonej herbacie teanina wpływa pozytywnie na nasz nastrój i zmniejsza ryzyko występowania depresji nawet o 44%. Więcej na temat zbawiennego wpływu zielonej herbaty na nasz organizm znaleźć można na stronie: Herbata Loyd - ziołowe herbaty dla zdrowia.

Zielone herbaty Loyd, czyli zdrowie zamknięte w piramidce

Herbaty ekspresowe Loyd to doskonałe połączenie dobrej jakości i wyjątkowych smaków. Zastosowanie jednorazowych saszetek w kształcie piramidy, wykonanych z biodegradowalnego materiału ułatwia proces parzenia napoju przy jednoczesnym zachowaniu jego walorów prozdrowotnych.

Więcej informacji na temat herbaty znajdziesz we wpisie: Herbata Loyd na herbata.info

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.