› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Znamy laureatów plebiscytu na 10 Najpopularniejszych Sportowców Dziennika Elbląskiego

› sport ponad rok temu    5.02.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Sylwia Lisewska zajęła pierwsze miejsce w plebiscycie na 10 Najpopularniejszych Sportowców Dziennika Elbląskiego w 2017 roku. Na drugim miejscu - Sołomija Szywerska, a na trzecim - Artur Zieliński;Sylwia Lisewska zajęła pierwsze miejsce w plebiscycie na 10 Najpopularniejszych Sportowców Dziennika Elbląskiego w 2017 roku. Na drugim miejscu - Sołomija Szywerska, a na trzecim - Artur Zieliński; fot. (fotomontaż): Marcin Mongiałło

W sobotę wieczorem (3 lutego) w Hotelu Młyn, podczas Balu Sportowca, poznaliśmy zwycięzców plebiscytu na 10 Najpopularniejszych Sportowców Dziennika Elbląskiego w 2017 roku.

Pierwsze miejsce, dzięki największej liczbie głosów czytelników, zajęła Sylwia Lisewska, najlepsza snajperka zespołu Kram Start Elbląg, a na drugim miejscu uplasowała się jej klubowa koleżanka, bramkarska Sołomija Szywerska. To nie wszystkie laury dla szczypiornistek. Kram Start Elbląg został wyróżniony przez redakcję Dziennika Elbląskeigo tytułem Drużyny Roku.

Wygrana nie była dziełem przypadku. W ubiegłym roku elbląskie szczypiornistki zdobyły brązowy medal mistrzostw Polski, jak również zagrały w finale Pucharu Polski oraz w europejskich pucharach: Challenge Cup (w sezonie 2016/17) i Pucharze EHF (2017/18). Nie od dzisiaj elbląskie piłkarki ręczne cieszą się zasłużonym uznaniem kibiców. Poprzedni plebiscyt wygrała kapitan elbląskiej drużyny Joanna Waga.

Na trzecim miejscu znalazł się kickbokser EKK Artur Zieliński, który odbierając statuetkę podziękował swojemu trenerowi Piotrowi Lichocińskiemu. Przypomnijmy, ten sam zawodnik wygrał plebiscyt na 10 Najpopularniejszych Sportowców Dziennika Elbląskiego 2014 roku.

Czwarte miejsce zajął Igor Janik -  młody (ur. 9 czerwca 2000 r.)  bardzo obiecujący szachista reprezentujący klub Hetman Elbląg. Warto zauważyć, że już po raz ósmy znalazł się w gronie laureatów (raz nawet wygrał: w 2011 r.). Sukcesy tego zawodnika możecie sprawdzić tutaj.

Na uwagę zasługują wspaniałe wyniki elbląskich kajakarzy, które przełożyły sie również na głosy czytelników. W finałowej dziesiątce znalazło się dwoje kajakarzy ZKS Olimpii Elbląg: Gabriel Gładykowski (na szóstym miejscu) oraz Marta Witkowska (na ósmym). Na Balu Sportowca nie mogła być obecna Marta, która przebywa na zgrupowaniu kajakarskiej reprezentacji Polski w Portugalii.

Przypomnijmy w tym miejscu, że nasi zawodnicy zapisali wspaniałą kartę, startując na najważniejszych zawodach kajakarskich na świecie. Kajakarz z Elbląga Grzegorz Kaleta (ur.  1970) dwukrotnie rywalizował na igrzyskach olimpijskich. W Barcelonie (1992 r.) zajął 6. miejsce w konkurencji K-4 1000 m, natomiast na igrzyskach w Atlancie (1996 r.) zajął 4. miejsce w konkurencji K-4 1000 m. 

Trener wojciech Załuski, który był obecny na balu sportowca zauważył, że już wkrótce mamy szansę na jeszcze większe dokonania. Na start i medal na igrzyskach olimpijskich ma dużą szasnę Marta Witkowska

Może już w 2020 r. w Tokio, a jak nie, to w 2024 w Paryżu. Marta w 2024 r. będzie miała 25 lat, a to jest najlepszy wiek dla sportowca )

– mówił trener Wojciech Załuski.

Pierwsza dziesiątka plebiscytu  na 10 Najpopularniejszych Sportowców "Dziennika Elbląskiego"

 1. Sylwia Lisewska, piłka ręczna, Kram Start Elbląg
 2. Sołomija Szywerska, piłka ręczna, Kram Start Elbląg
 3. Artur Zieliński, Kick-boxing, Elbląski Klub Karate
 4. Igor Janik, szachy, Hetman Elbląg
 5. Mariusz Bojanowski, sporty siłowe (martwy ciąg)
 6. Gabriel Gładykowski, kajakarstwo, ZKS Olimpia Elbląg
 7. Piotr Adamczak, piłka ręczna, Meble Wójcik
 8. Marta Witkowska, kajakarstwo, ZKS Olimpia Elbląg
 9. Daniel Baran,  piłka nożna, Dąb Kadyny
 10. Karolina Miętka, boks, Kontra Elbląg

Trener roku: Adam Boros (Olimpia Elbląg)
Drużyna roku: Kram Start Elbląg 
Wydarzenie roku: Bieg Piekarczyka

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 3
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.