› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Znęcali się na dziećmi w wieku 2 i 3 lat. Dziewczynka w szpitalu

miesiąc temu    1.03.2021
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 Znęcali się na dziećmi w wieku 2 i 3 lat. Dziewczynka w szpitalu

Ze szczególnym okrucieństwem nad dwójką dzieci w wieku trzech i dwóch znęcali się 34 letnia-Emilia R. oraz jej partner 31-letni Tomasz M.

W dniu 27 lutego na wniosek Prokuratora Rejonowego w Piszu, Sąd Rejonowy w Piszu zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy wobec 34 letniej Emilii R. oraz jej partnera 31-letniego Tomasza M. Jak wynika z zebranego w sprawie materiału dowodowego, w dniu 25 lutego 2021r Emila R. powiadomiła sąsiada, że jej trzyletnia córka jest nieprzytomna i potrzebuje pomocy.

Niezwłocznie wezwano Zespół Ratownictwa Medycznego, a następnie nieprzytomną dziewczynkę przewieziono transportem lotniczym do Szpitala w Olsztynie. Tam stwierdzono u dziecka m.in. krwiak podtwardówkowy, co zagrażało bezpośrednio jej życiu

- informuje Rzecznik Prasowy Krzysztof Stodolny.

Podjęte niezwłocznie poprzez Policję i Prokuraturę Rejonową w Piszu działania dały podstawę do przedstawienia Emilii R. zarzutu znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad dwójką małoletnich dzieci w wieku 3 i 2 lat, tj. o przestępstwo z art. 207§1a kk z zw. z art. 207§2kk.

Podobny zarzut również znęcania ze szczególnym okrucieństwem oraz spowodowanie ciężkich obrażeń ciała u dziecka przedstawiono Tomaszowi M. Wymienieni podejrzani nie przyznali się do dokonania zarzucanych im czynów, przy czym wyjaśnienia ich należy uznać jedynie za linię obrony, wobec zgromadzonego już bardzo obszernego materiału dowodowego

- wyjaśnia Stodolny.

Dodatkowo ustalono, iż Emilia R. została w 2019 r. skazana za znęcania psychiczne nad dziećmi przez Sąd Rejonowy w Jastrzębiu Zdroju, a nadto w lutym 2020r. Prokuratura Rejonowa w Piszu skierowała do Sądu Rejonowego w Piszu akt oskarżenia przeciwko wymienionej również za znęcanie się nad dziećmi, przy czym w sprawie tej wyrok jeszcze nie zapadł.

Emilii R. za zarzucane jej przestępstwo grozi kara od 1 roku do 10 lat pozbawienia wolności, zaś Tomaszowi M. kata od 3 lat pozbawienia wolności

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.