› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Znicze dla rodziców – personalizowane znicze i lampiony na grób

10 miesięcy temu    22.08.2023
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Znicze dla rodziców – personalizowane znicze i lampiony na grób

Wizyta na cmentarzu na grobie rodziców zawsze jest trudnym i emocjonalnym doświadczeniem. W czasie Wszystkich Świętych oraz świąt Bożego Narodzenia wielu Polaków odwiedza groby swoich rodziców i zapala znicze. Jakie modele zniczy dla rodziców wybrać, żeby grób wyglądał elegancko?

Piękny znicz, jako prezent dla rodziców, którzy już odeszli

Możliwość zapalenia symbolicznej świeczki na grobie rodziców ma wiele wymiarów. Z jednej strony jest to światełko, które ma wzniecać nasze uczucia i symbolizować emocjonalną więź z tymi, którzy już odeszli. Z drugiej strony zapalanie świeczek możemy rozumieć jako podtrzymywanie więzi między tym a tamtym światem. Przynoszenie na groby zniczy można też rozumieć jako swego rodzaju prezenty dla bliskich, którzy już opuścili ten świat.

Kiedy wybieramy znicze, staramy się celować w te najpiękniejsze modele, żeby odróżnić się dekoracją od okolicznych grobów i pokazać nasze zaangażowanie, miłość, a często też możliwości finansowe. Na cmentarzach możemy dzisiaj zaobserwować swego rodzaju wyścig na dekoracje. Groby są coraz bardziej okazałe, wykonane z coraz droższego kamienia, a na nich spoczywają bardzo eleganckie i niezwykle kosztowne dekoracje. Sam fakt tego, jak dużo inwestujemy w upamiętnienie miejsca, w którym spoczywają nasi rodzice, jasno dowodzi, jak byli dla nas ważni. Oczywiście każdy ma inne możliwości finansowe i nie można tego porównywać, ale chyba nie ma osoby, której nie zależałoby, żeby groby jej bliskich wyglądały godnie.

Gdzie znaleźć personalizowane znicze?

Duży wybór pięknych personalizowanych zniczy znajduje się w sklepie internetowym wspomnienie.net oferującym znicze, dekoracje na groby oraz zdjęcia na nagrobki. Oferta obejmuje kilka głównych kategorii produktów, m.in. znicze, lampiony, stroiki na cmentarze, serca na pomniki i podstawki pod znicze. W ofercie znajdziesz specjalne znicze na Wielkanoc i Boże Narodzenie oraz klasyczne znicze na Wszystkich Świętych. Wspaniała estetyka produktów oferowanych w sklepie Wspomnienie.net będzie idealna dla osób chcących udekorować nowoczesne nagrobki.

W sprzedaży są zarówno klasyczne znicze, jak i modele solarne z pięknymi grawerami. Poszczególne produkty można personalizować: dodawać własne daty oraz imiona, ewentualnie dodatkowe uwagi, w zależności od produktu. Wysyłka zniczy i dekoracji odbywa się w ciągu 48 godzin od momentu złożenia zamówienia, więc nawet na ostatnią chwilę możesz zamówić prosto do domu piękne znicze pasujące do każdego koloru nagrobka.

Eleganckie znicze vs kicz – jaką dekorację wybrać, żeby nie przedobrzyć?

Na rynku jest mnóstwo nietypowych zniczy, również modeli w niestandardowych kształtach, np. bożonarodzeniowych choinek czy wielkanocnych jajeczek. Amatorów takich form nie brakuje i co prawda nie każdemu mogą się one podobać, ale należy przyjąć, że o gustach się po prostu nie rozmawia i każdy może się zdecydować na taki rodzaj zniczy, jaki wpisuje się w jego estetykę. Mimo wszystko od kilku lat obserwujemy trend, który zmierza w kierunku minimalizmu. Dekoracje nagrobków są bardziej oszczędne w formach, prostsze, można nawet stwierdzić, że lekko surowe i takie rozwiązanie sprawdza się doskonale w każdym przypadku. Bez względu na to, czy nagrobek jest wykonany z ciemnego, czy z jasnego kamienia, minimalistyczne znicze dobrane kolorystycznie pod kolor kamienia lub kontrastujące z nim wyglądały bardzo stylowo.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.